Що відомо:
- Парламент Південної Кореї більшістю проголосував за скасування воєнного стану
- Біля парламенту - протести, люди вимагають імпічменту президента
- Міноборони заявило, що воєнний стан залишиться в силі, поки президент не скасує його
У вівторок, 3 грудня, парламент Південної Кореї проголосував за скасування воєнного стану в країні, який кількома годинами раніше оголосив президент Юн Сук Йоль. Про це пише Reuters.
Парламент Південної Кореї проголосував за резолюцію про скасування воєнного стану. ЇЇ підтримали 190 депутатів з 190 присутніх.
За конституцією країни, президент зобов'язаний скасувати воєнний стан, якщо цього вимагає більшість парламентарів.
Біля будівлі парламенту зібралися тисячі людей, які вигукують: "Імпічмент президента Юна".
"Скасуйте воєнний стан, захистіть демократію", - скандували протестувальники.
Перед голосуванням у будівлі Національної асамблеї в Сеулі працювали спецпризначенці. Біля входу у парламент тривали сутички між протестуючими і силами безпеки, які виконували указ президента.
"Всі солдати, які продовжать виконувати рішення про воєнний стан, будуть віддані суду за державну зраду", - заявив спікер парламенту Південної Кореї.
Водночас лідер опозиційної Демократичної партії Південної Кореї стверджує, що всі, хто діє згідно з наказом президента Юна та командування, порушують закон, оскільки воєнний стан є недійсним.
Також у Мережі з'явилися відео, де спецпризначенці покидають парламент, відмовлюючись виконувати накази президента Юн Сук Йоля.
Натомість у Міноборони Південної Кореї заявили, що воєнний стан залишиться в силі, поки президент його не скасує.
Дивіться відео ситуації у Південній Кореї:
Падіння валюти
Несподіване оголошення воєнного стану сколихнуло країну та її фінансові ринки. Корейська вона впала на 2,5% до дворічного мінімуму.
Міністр фінансів каже, що влада застосує "всі можливі" заходи, щоб стабілізувати валюту
"Ми застосуємо всі можливі заходи стабілізації фінансового та валютного ринку, включаючи необмежені вливання ліквідності", - сказав Чой Сан-мок на екстреній зустрічі з вищими економічними чиновниками в Сеулі.
Ситуація в Південній Кореї - що відомо
Як повідомляв Главред, 3 грудня президент Південної Кореї Юн Сук Йоль оголосив воєнний стан через політичну кризу, спричинену конфліктами між урядом і опозицією. Юн заявив, що введення воєнного стану необхідне для захисту конституційного порядку та свободи.
Після цього в країні почалися сутички між протестувальниками та силовиками. Введено військову цензуру та заборону на політичну діяльність.
Нещодавно українська делегація на чолі з міністром оборони Рустемом Умєровим звернулася до Південної Кореї з проханням придбати зенітні комплекси Cheongung та інші засоби ППО для ЗСУ. Проте Сеул відмовив у задоволенні запиту і зіслався на високий попит цих систем та експортні зобов'язання.
Раніше міністр закордонних справ Південної Кореї Чо Те Юл зазначив, що країна ретельно спостерігає за участю північнокорейських військ у підтримці Росії і буде ухвалювати рішення щодо відповіді на нові загрози та виклики, які постають перед нею.
Читайте також:
- Армія КНДР вступає в бої із ЗСУ: у Південній Кореї зробили термінову заяву
- Трамп і президент Південної Кореї обговорили війська КНДР у РФ: що вирішили
- Постачання озброєнь Україні: у Південній Кореї зробили заяву
Що потрібно знати про Reuters?
"Ройтерз" (англ. Reuters) - британське агентство новин і постачальник даних про фінансові ринки, що надає інформаційні повідомлення газетам та іншим засобам масової інформації, пише Вікіпедія.
Reuters вважається одним із найбільших у світі міжнародних новинних агентств. Агентство існує з середини XIX століття
У Reuters працюють понад 14 000 співробітників у 91 країні світу. Серед них близько 2300 журналістів, а також фотокореспондентів і відеооператорів. Загалом агентство має 197 бюро, які працюють по всьому світу.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред