Депутат Європейського парламенту від Німеччини Міхаель Галер заявив, що він вітає прийняття Радою закону про перезапуск відповідальності за внесення недостовірних відомостей до електронних декларацій. Проте санкція за порушення закону могла бути більш жорсткою.
Як написав політик у своєму акаунті в мікроблозі Twitter у п'ятницю, 4 грудня, прийняття закону про відновлення відповідальності за внесення неправдивих відомостей до електронних декларацій є позитивним сигналом. При цьому можна було встановити більш жорсткі санкції в разі його порушення.
"Приємно бачити, що Верховна Рада проголосувала за відновлення кримінальної відповідальності за надання завідомо неправдивих відомостей у деклараціях. Однак передбачені санкції могли б бути більш жорсткими", - написав Галер.
читайте такожСтало відомо, як у Верховній Раді мають намір вирішити проблему з КСУ
Також він підкреслив, що наразі Україна повинна вирішити питання щодо роботи Національного агентства з запобігання корупції та Національного антикорупційного бюро.
Реакція ЄС на скасування е-декларацій в Україні
- Конституційний суд 27 жовтня визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачала кримінальну відповідальність за для державних службовців за внесення недостовірних відомостей до електронних декларацій.
- Суд заборонив Національному агентству з попередження корупції вести відповідний реєстр і виявляти конфлікт інтересів у деклараціях.
- Президент України Володимир Зеленський 29 жовтня скликав позачергове засідання РНБО, під час якого було прийнято рішення про відновлення електронного декларування.
- У ЄС заявили, що вердикт КСУ щодо антикорупційних законів може суттєво позначитися на економічному співробітництві Києва та Брюсселя.
- Пізніше у Євросоюзі також попередили, що результати дій КСУ можуть стати підставою для призупинення безвізового режиму з Україною.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред