Єврокомісія готується до того, щоб ЄС вперше запровадив санкції проти Росії або Китаю за поширення фейків. Таке рішення було схвалене через те, що з початку моніторингу зафіксовано понад 10 000 фактів прокремлівської дезінформації.
Як пише Радіо Свобода з посиланням на проєкт документу, який є в розпорядженні редакції, Єврокомісія має намір наступного тижня представити План дій європейської демократії. У ньому йдеться про те, що Євросоюз зобов'язаний більш системно використовувати весь спектр інструментів у боротьбі з іноземним втручанням.
"Можливі способи реалізації цього варіюються від публічного виявлення часто використовуваних методів (щоб зробити їх непридатними для експлуатації) до накладення санкцій після повторних порушень", - йдеться в документі.
читайте такожКабмін продовжив санкції проти Росії: став відомий термін
Також у ньому говориться, що дезінформація може стати зброєю, і певні треті країни, зокрема, Росія і Китай, раніше брали участь у поширенні фейків про COVID‑19 в Євросоюзі та по всьому світу, щоб "поліпшити свій власний імідж".
Крім того, в Плані дій є інформація про те, що оперативна група East StratCom на сьогодні виявила понад 500 прикладів російської дезінформації про COVID-19 в цьому році і понад 10 000 прикладів фейків Кремля з початку моніторингу в 2015 році.
Також пропонується посилити правила ЄС для онлайн-платформ, які можуть використовувати для поширення фейків.
Санкції США проти Росії-про що говорилося раніше:
- 24 листопада в Державному департаменті США оголосили про введення санкцій проти трьох російських компаній за порушення закону про нерозповсюдження зброї в Ірані, КНДР і Сирії.
- 26 серпня США розширили санкції проти Росії, до" чорного списку " потрапили 5 російських науково-дослідних інститутів.
- 20 липня держсекретар США Майк Помпео заявив, що главу Чечні Рамзана Кадирова внесли до списку санкцій.
- 16 липня США ввели санкції проти трьох фізичних осіб і п'яти компаній, пов'язаних з Євгеном Пригожиним, якого називають близьким до оточення президента РФ Володимира Путіна бізнесменом. Ембарго торкнулося компаній в Таїланді, Судані та Гонконзі.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред