Глава опозиційної парламентської фракції Світла Вірменія Едмон Марукян закликав прем'єр-міністра країни Нікола Пашиняна відмовитися від ідеї звільнити начальника Головного штабу Збройних сил Оника Гаспаряна і запропонував угоду щодо позачергових парламентських виборів.
За його словами, реалізація даної пропозиції дозволить вивести країну з внутрішньополітичної кризи, передає Интерфакс.
"Я пропоную прем'єр-міністру в понеділок відкликати з Адміністрації президента свою пропозицію про звільнення начальника ГШ ВС. У відповідь ми готові підписати з прем'єром будь-який документ про те, що в разі його відставки і призначення позачергових парламентських виборів не висунемо і не підтримаємо будь-яку кандидатуру на цю посаду", - заявив Марукян.
Опозиційний політик зазначив, що, оголошуючи мітинги своїх прихильників, Пашинян "навмисно веде країну до потрясінь".
Для розпуску парламенту прем'єр Вірменії повинен піти у відставку. Якщо парламент двічі поспіль не зможе вибрати нового прем'єра, він автоматично буде розпущений і будуть призначені нові вибори, в результаті яких нова більшість обере прем'єр-міністра.
Пашинян пропонував парламентській опозиції підписати документ, згідно з яким, у разі його відставки вони не висуватимуть свого кандидата.
Протести у Вірменії
Зазначимо, сьогодні, 1 березня в Єревані пройдуть одразу три мітинги. Зокрема, о 15:00 мітинг організовує очолювана першим президентом Вірменії Левоном Тер-Петросяном партія Вірменський національний конгрес в пам'ять про загиблих 1 березня 2008 року демонстрантів і поліцейських і в пам'ять про загиблих в карабаській війні.
О 18:00 опозиція Вірменії проведе мітинг з вимогою відставки прем'єр-міністра Нікола Пашиняна.
О 18:30 мітинг організовує сам прем'єр Пашинян, на якому, за його словами, буде підтверджена готовність народу "захищати громадянський, народний, демократичний, конституційний порядок у Вірменії та народну владу".
читайте такожДипломат пояснив, чому Пашинян не втримається при владі у Вірменії
Політична криза у Вірменії - про що раніше писав Главред:
- Політична криза у Вірменії триває з листопада минулого року, коли було підписано заяву про завершення вірмено-азербайджанського конфлікту в Нагірному Карабасі. За підсумками військової кампанії та домовленостей Єреван зазнав поразки і втратив контроль над регіоном. Після цього у Вірменії періодично проходять протести з вимогою відставки Пашиняна.
- 25 лютого Генштаб Вірменії закликав до відставку уряду прем'єр-міністра Нікола Пашиняна. До цього був звільнений заступник голови Генштабу Збройних сил Тиран Хачатрян, який піддав критиці вірменського прем'єра за його слова про неефективність російських ракетних комплексів Іскандер на війні в Карабасі.
- Пашинян назвав таку ситуацію спробою військового перевороту у Вірменії та вирішив відправити у відставку главу Генштабу Оника Гаспаряна. Звільнення військового повинен був затвердити президент Армен Саркісян.
- Однак 27 лютого Армен Саркісян заявив, що клопотання Пашиняна про звільнення глави Генштабу Гаспаряна суперечить Конституції та повернув проект указу прем'єр-міністру.
- Пашинян пізніше заявив, що він відправив повторне клопотання Саркісяну з метою звільнення Гаспаряна. Тепер упродовж трьох днів президент Саркісян повинен або оскаржити рішення Пашиняна в Конституційному суді, або погодитися з відставкою глави Генштабу.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред