У Євросоюзі не виключають міжнародного трибуналу щодо ситуації у Білорусі. За такого сценарію понесуть відповідальність всі особи, які причетні до застосування сили проти білоруських активістів. Трибунали створюються в тих випадках, коли у держави немає можливості самостійно покарати винних.
Як заявив спеціальний представник Євросоюзу з прав людини Імон Гілмор в інтерв'ю німецькому телеканалу Deutsche Welle, такі міжнародні механізми починають діяти в тих випадках, коли держава з якихось причин не може організувати цей процес самостійно.
"Іншими словами, їх створюють тільки в ситуаціях, коли держава або не хоче, або не може притягнути до відповідальності винних", - сказав чиновник.
Також він додав, що Білорусь повинна самостійно вирішити питання з покаранням винних. Головною метою наразі є припинення насильства проти активістів та збору інформації про тих осіб, які такі дії здійснювали.читайте такожЗахоплення Лукашенка і удар по його режиму: у Тихановської зробили нову заяву
"Якщо ж держава цього не робить, то потрібно знайти альтернативні методи, наприклад, міжнародні механізми. Але наразі головне завдання - зупинити репресії проти мирних протестувальників. І необхідно зібрати докази провини тих, хто катував людей", - підкреслив Гілмор.
Білорусь новини
- Лідер опозиції Білорусі Світлана Тихановська 13 листопада заявила про створення в країні народного трибуналу, мета якого - притягнення до відповідальності осіб, причетних до насильства проти протестувальників.
- У Європарламенті називали міжнародний трибунал однією з найбільш адекватних відповідей на дії режиму Лукашенка у республіці Білорусь.
- Тихановська запевнила, що опозиція підготує матеріали і документи, які стануть доказовою базою для розгляду Міжнародним кримінальним судом і трибуналом у Гаазі.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред