Країни-учасниці Європейського Союзу виступили проти відключення Росії від міжнародної міжбанківської системи SWIFT, що могло стати одним з елементів санкцій у разі вторгнення в Україну.
Узгодження пакету санкцій ведеться в суворій секретності, повідомляє видання Bloomberg.
Відомо, що США пропонували включити відключення від SWIFT до всеосяжного пакету санкцій проти Росії. Однак в самому ЄС немає єдиної позиції, а Німеччина виступає за те, щоб санкції не поширювалися на енергетичний сектор та на російські банки.
За даними Bloomberg, в координації санкцій з США найбільш активну участь беруть Німеччина, Італія і Франція. При цьому обговорення ведеться в строгому секреті, щоб Росія завчасно не дізналася деталі. Однак через те, що подробиці плану невідомі, до санкцій не можуть повноцінно підготуватися і деякі країни ЄС.
З посиланням на обізнані джерела Bloomberg зазначає, що представники європейських країн дали зрозуміти США, що відключення Росії від SWIFT неприпустимо.
Як повідомляв Главред, в Конгресі США зареєстрували новий законопроект про запуск санкцій проти РФ у разі військової операції російської держави проти України. Документ включає обмеження проти оточення президента Володимира Путіна, його друзів, а також передбачає відключення держави від SWIFT і санкції щодо проекту Північний потік-2. Ініціатори пропонують прийняти законопроект до можливої військової операції Росії проти України.
Британський уряд також почав роботу над новими санкціями, які повинні послабити російську економіку, якщо Кремль почне вторгнення в Україну. Передбачається, що Великобританія розгляне" ядерний " варіант підтримки відключення Росії від міжнародної платіжної системи SWIFT.
Читайте також:
- Атака військами на Україну і відключення SWIFT: в ЄС поставили Москві жорстку умову
- Відключення SWIFT: у Росії кажуть, що переживуть, але в санкції не вірять
- Відключення Росії від SWIFT за напад на Україну: у США заявили про плани щодо контрудару заходу
- Відключення від SWIFT, санкції проти СП - 2 і оточення Путіна: у США готують удар по РФ через Україну
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред