Подарунок Трампа: у США перед інавгурацією Байдена призначено п'ять страт

28 листопада 2020, 12:27оновлено 28 листопада 2020, 13:19
1039
Кілька страт мають пройти майже за кілька днів до інавгурації Джо Байдена.
тюрма
У США перед інавгурацією Байдена призначено п'ять страт / Reuters

Чинний глава Білого дому Дональд Трамп поспішає до приходу Джо Байдена до влади стратити ув'язнених. Менш ніж за 60 днів до вступу на посаду нового президента США Трамп встановив новий рекорд. Уперше за 17 років ув'язненим, які перебувають у федеральних камерах смертників, призначені дати приведення вироків в силу. Кілька страт мають пройти майже за кілька днів до інавгурації Джо Байдена. Водночас кандидат у президенти від демократів і його команда виступають проти найвищої міри покарання.

На найближчі два місяці заплановано відразу кілька страт. Серед засуджених - єдина за останні 70 років жінка у федеральній камері смертників, наймолодший на момент скоєння злочину чоловік, а також людина, чий спільник отримав довічне ув'язнення, а не смертну кару, повідомляє BBC.

Зокрема, на 10 грудня призначена смертна кара Брендона Бернарда, засудженого за вбивство молодої пари в 1999 році. Інший обвинувачений у цій справі, пройшовши через всі апеляції, був страчений у вересні. Бернард просив про відстрочку виконання вироку, але Верховний суд відхилив його прохання.

11 грудня очікується страта Альфреда Буржуа. Він знущався зі своїх малолітніх доньок, після чого побив їх до смерті.

12 січня мають стратити Лізу Монтгомері - першу за 70 років жінку, яка отримала смертний вирок на федеральному рівні. Монтгомері, яка протягом кількох років в дитинстві піддавалася насильству з боку свого вітчима, у віці 36 років задушила вагітну жінку і витягла недоношену дитину. Дитина вижила.

14 січня мають стратити Корі Джонсона. Суд довів, що у 1992 році Джонсон убив сім осіб у Вірджинії. Адвокати Джонсона наполягають, що чоловік - розумово неповноцінний, і на цій підставі до нього не має застосовуватися смертна кара. Захист стверджує, що IQ Корі Джонсона - 69, що нижче планки, визначеної Верховним судом США як орієнтир під час оцінки доцільності застосування смертної кари. До речі, інший обвинувачений, який проходив у тій же справі, уникнув довічного ув'язнення саме через розумову неповноцінність.

15 січня має бути страчений Дастін Хіггс. Його визнали винним у тому, що він замовив вбивство трьох жінок у 1996 році. У цьому випадку адвокати Хіггса також наполягають, що він психічно неповноцінний. Крім того, за даними Associated Press, виконавець не був засуджений до смертної кари. На суді адвокат говорив, що Хіггс отримав найвищу міру покарання, хоча "нікого не вбив". Інший обвинувачений у справі, який, за версією суду, натиснув на курок, убивши трьох жінок в штаті Мериленд, отримав довічний термін. Хіггса ж звинуватили в тому, що він був замовником вбивств.

Зазначимо, смертна кара існує у 25 з 50 американських штатів (ще чотири штати цю міру покарання вирішили наразі не застосовувати). Але на федеральному рівні на її виконання довгі роки діяв неофіційний мораторій.

До президентства Дональда Трампа федеральна влада США востаннє проводила у виконання смертний вирок у 2003 році. Але у серпні 2019 року, після масових убивств в Дейтоні і Ель-Пасо, Трамп закликав повернути смертну кару. У своєму зверненні до американців він заявив, що люди, які скоюють злочини через ненависть і влаштовують масову стрілянину, заслуговують на смертний вирок.

У виданні зазначили, що рішення адміністрації Трампа з питання смертної кари стануть проблемою для нової адміністрації Байдена, який виступає за скасування найвищої міри покарання. У його передвиборчій програмі йшлося: "З 1973 року 160 осіб, засуджених до смертної кари, були реабілітовані. Оскільки ми не можемо гарантувати, що всі вироки виносяться відповідно до Закону, Байден буде працювати над ухваленням законодавства, що скасовує смертну кару на федеральному рівні, і спонукати Штати слідувати прикладу федерального уряду".

Замість смертної кари адміністрація Байдена пропонує призначати довічне ув'язнення у вигляді покарання без можливості звільнитися умовно-достроково.

За даними останнього дослідження Gallup, 54% американців вважають, що смертна кара прийнятна з етичної точки зору. І попри те, що цей відсоток здається високим, насправді це рекордно низький показник - на шість процентних пунктів нижче, ніж торік.

Вибори в США - про що повідомлялося раніше:

  • 27 листопада чинний американський президент Дональд Трамп заявив, що готовий передати владу переможцю виборчих перегонів, кандидату від Демократичної партії Джо Байдену тільки у тому разі, якщо політик доведе, що 80 мільйонів голосів були отримані ним чесно.
  • 24 листопада чинний президент США Дональд Трамп заявив, що віддав розпорядження управлінню загальних служб США (GSA) "робити, що треба" за первинними протоколами для передавання влади Джо Байдену.
  • За даними американських ЗМІ, кандидат від демократів, колишній віцепрезидент США Джо Байден набрав достатню кількість голосів колегії виборників для перемоги над нинішнім главою Білого дому Дональдом Трампом.

Коли оголосять результати виборів президента США 2020

3 листопада в США пройшли вибори президента. День голосування не є вирішальним і не означає завершення виборів, оскільки в кінцевому підсумку президента обирають члени Колегії виборників. Всього їх 538. Представники кожного штату зобов'язані проголосувати так, як більшість його жителів, а кількість виборників залежить від чисельності його населення.​

Бувають випадки, коли виборники порушують негласне правило і віддають свій голос на користь іншого кандидата – того, за кого не проголосувала велика частина виборців штату.

​Голосування колегії відбудеться майже через півтора місяці після дня голосування. У 2020 році голосування Колегії виборників відбудеться 14 грудня.

Зазвичай стає ясно, хто переміг на виборах президента США на наступний день після виборів. Але цього року через пандемію потрібно буде чекати на бюлетені, відправлені поштою, і з цієї причини оголошення результатів може зайняти більше часу.

За результатами виборів 2020, офіційно ім'я нового президента США оголосять 6 січня на спеціальному засіданні Конгресу.

Після обрання нового президента, йому виділяється час на призначення міністрів.

Церемонія інавгурації нового глави США за традицією проходить 20 січня біля будівлі Капітолію у Вашингтоні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти