У суботу, 13 січня, румунські фермери заблокували рух вантажівок через пункт пропуску "Сірет" біля українського КПП "Порубне". Про це повідомили у прес-службі Державної прикордонної служби України.
"На території Румунії фермери блокують рух вантажівок через пункт пропуску "Сірет". Причини та орієнтовна тривалість блокування невідомі. Ускладнення руху може бути в обох напрямках", - повідомила ДПСУ.
Наразі причини та тривалість блокування невідомі, інформації від румунської сторони немає. За даними Держприкордонслужби, значної черги на в'їзд та виїзд з України вантажівок поки що не виникає, але ускладнення можливі.
"На виїзд з України в Є-черзі зареєстровано 825 автомобілів", - додали прикордонники.
Українські прикордонники також зазначили, що пропуск легкових автомобілів, пасажирських автобусів та пішоходів відбувається у звичайному режимі.
Оновлено. За даними від ДПСУ, на 21:55 рух вантажних автомобілів через пункт пропуску "Порубне-Сірет" на території Румунії відновили.
Зазначимо, протести румунських фермерів почалися 9 січня, від тоді вони блокують дороги у різних регіонах країни. Фермери протестують проти рішень румунського Міністерства агрополітики і вимагають зупинки ввезення українського зерна до Румунії. Загалом румунські фермери висунули 14 пропозицій уряду.
Блокада українського кордону
Нагадаємо, польські перевізники з 6 листопада почали протестувати на польсько-українському кордоні. Вони перекрили кілька пунктів пропуску на кордоні з Україною. Протестувальники вважають, що "транспортний безвіз" створює нерівні умови для конкуренції з європейськими компаніями.
Також словацькі перевізники приєднались до протестів польських колег 15 листопада. Вони та вимагали введення дозволів на перевезення для українських транспортних засобів.
Як повідомляв Главред, 6 січня польський міністр сільського господарства Чеслав Секерський підписав угоду з представниками руху "Ошукане село", припинивши блокування пункту перетину кордону з Україною в Медиці. Угода передбачає вирішення проблем у діалозі з аграріями, а також виділення субсидій на кукурудзу, підвищення кредитування та збереження розміру сільськогосподарського податку на рівні 2023 року.
Читайте також:
- Є прорив: у Польщі розкрили сценарій скасування блокади кордону і назвали терміни
- Польські фермери призупинили блокаду: один із КПП на кордоні розблоковано
- Польські перевізники пригрозили посилити блокаду кордону на Різдво
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред