
Головне із заяв Некрасова:
- США не готові вводити навіть 30-відсоткові мита проти Китаю
- Сумнівно, що Трамп введе нові 500-відсоткові мита
Експерт Європейського центру аналізу та стратегій Дмитро Некрасов прокоментував імовірність введення нового пакета санкцій у вигляді 500%-вих мит на товари країн, що торгують із Росією.
"Що стосується 500-відсоткових мит Грема, то давайте подивимося на факти. Один тільки Китай імпортує близько 12,7 мільйона барелів нафти і нафтопродуктів на день. Росія експортує близько 7 мільйонів барелів на день. І вже зараз приблизно половина цих обсягів іде до Китаю - близько 40 з гаком відсотків. Тобто, за великим рахунком, Китай може купити всі російські нафтопродукти, до того ж майже вдвічі", - підкреслив він в інтерв'ю Главреду.
Експерт говорить про те, що раніше була своєрідна репетиція торгової війни між США і Китаєм.
"І навіть у рамках цієї репетиції, ще до глобальних домовленостей, ми побачили, на які товари США не готові запроваджувати навіть 30-відсоткові мита проти Китаю, і на ті товари (поки Китай не відступив), планували мита в 145%. Але 145 чи 500% - значення не має", - зазначив він.
Аналітик стверджує, що, з урахуванням поточних і так важких американо-китайських відносин і складних переговорів між ними, дуже сумнівно, що Трамп введе 500-відсоткові мита.
"А навіть якщо він це зробить, ми вже розуміємо, на які товари він буде готовий піти, а на які - ні. Один Китай може купити всю російську нафту (на нього і так уже припадає близько 40% відсотків усієї зовнішньої торгівлі РФ)", - каже він.

На його думку, США слід домовлятися з найбільшими економіками світу, серед них - китайська та індійська.
"Якщо не домовилися з Китаєм - про що взагалі говорити? Грубо кажучи, одного Китаю, в принципі, достатньо. Але якщо вже не з Китаєм, то хоча б з Індією варто домовлятися. А все інше - наприклад, загроза 500-відсоткових мит - хіба що може вплинути на такі країни, як Туреччина. Але загалом, на що це вплине? По суті - ні на що", - вважає він.
Співрозмовник також вказав на те, що в глобальному сенсі, починаючи з травня 2022 року, жодних серйозних нових важелів тиску на РФ уже не залишилося.
"Попіаритися і щось сказати - можна, десь по дрібницях "прикрутити" якісь окремі компанії або окремих осіб, створити локальні незручності в окремих секторах економіки - напевно, теж. Але нічого системного і серйозного, що могло б загрожувати російській економіці, вже немає - все, що могло бути зроблено, відбулося навесні 2022 року", - додав Некрасов.
Дивіться відео - інтерв'ю Дмитра Некрасова:
Санкції проти РФ - останні новини за темою
Раніше повідомлялося про те, що Трамп може ввести нові санкції проти РФ. Обмеження, ймовірно, не включатимуть нові банківські санкції.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що контакти Європи і США щодо санкцій проти РФ повністю провалилися. Переговори зі США про спільну боротьбу з ухиленням Москви від санкцій провалилися.
Як писав Главред, Трамп не виключає можливість введення нових тарифів проти країни-агресора Росії як засіб тиску для досягнення миру.
Більше новин:
- Пакет готовий: Мерц сказав, коли ЄС ухвалить нові санкції проти Росії
- Нокаут для економіки: у Politico дізналися, які санкції ЄС готує проти Росії
- "Ми повинні посилювати тиск": у ЄС заявили про підготовку нових санкцій проти РФ
Хто такий Дмитро Некрасов
Дмитро Олександрович Некрасов - російський економіст, політик і громадський діяч. Некрасов є співзасновником і директором Європейського Центру Аналізу та Стратегій (CASE) - аналітичного центру, що спеціалізується на дослідженнях пострадянських країн в ЄС і США.
У своїх публікаціях він аналізує функціонування соціальних систем, пенсійну реформу і питання державного управління. Некрасов також веде активну діяльність у соціальних мережах і блогах, ділячись своїми поглядами на економічні та політичні процеси в Росії та світі.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред