
Головне:
- Росія почала споруджувати захисні укриття на своїх авіабазах
- Бункери помітили на Курщині та в Криму
Після операції СБУ "Павутина" російські військові почали зводити захисні споруди на деяких своїх авіабазах. Зокрема, у Курській області та в окупованому Криму.
Як пишуть аналітики Інституту вивчення війни (ISW) з посиланням на супутникові знімки, отримані українською організацією Frontelligence Insight від 7 липня, на авіабазі "Халіно" в Курській області російські військові побудували близько 10 укріплених бункерів, вкритих шаром ґрунту, 12 бетонних споруд бункерного типу без ґрунтового покриття, а також вісім ангароподібних будівель, розміщених на пероні.
Аналогічну інформацію підтвердили зроблені 27 червня супутникові знімки Planet Labs.

Крім того, за даними Frontelligence, супутникові знімки від 9 липня свідчать, що на авіабазі Саки в окупованому Криму російські військові звели дві бетонні споруди бункерного типу.
Знімки Planet Labs від 7 липня також демонструють наявність бетонних укриттів для літаків.

Як зазначає Frontelligence, станом на 9 липня на авіабазі Джанкой в окупованому Криму не зафіксовано жодної будівельної активності.
Аналітики також зазначають, що росіяни досі не прибрали уламки літаків на авіабазі "Біла" в Іркутській області та на авіабазі "Оленя" в Мурманській області. Ці два об'єкти були вражені українськими дронами під час операції "Павутина".
"Не виключено, що Росія почала споруджувати захисні укриття на своїх авіабазах лише після трьох років війни у відповідь на українську операцію "Павутина"", - констатують в ISW.
Операція "Павутина" - що про неї відомо
Як повідомляв Главред, 1 червня Україна провела спецоперацію в тилу РФ, вразивши цілі на аеродромах РФ "Бєлая", "Дягілєво", "Оленя" та "Іваново".
Там базувалася стратегічна авіація держави-агресора, яка регулярно обстрілює мирні українські міста.
Приблизна вартість техніки, ураженої за результатами спецоперації Служби безпеки "Павутина", перевищує 7 мільярдів доларів США.
Загальні втрати авіації противника становлять 41 одиницю, серед яких літаки "А-50", "Ту-95", "Ту-22", "Ту-160", а також "Ан-12" та "Іл-78".

Пізніше стало відомо, що удар планувався по п'яти російських аеродромах. На далекому сході РФ реалізувати операцію не вдалося.
Операцію охрестили "Російським Перл-Харбором". СБУ показала найяскравіші кадри операції "Павутина".
Інші новини:
- Пекельна ніч для росіян: дрони атакували НПЗ, міста трясло від вибухів
- РФ атакує Україну новими безпілотниками: що відомо про нові дрони і який вони мають вигляд
- Український "дрон-стоп": ЗМІ розкрили, що ховається за новою зброєю проти БПЛА
Про джерело: Інститут вивчення війни (ISW)
Інститут вивчення війни (англ. Institute for the Study of War, ISW) – американський аналітичний центр, заснований 2007 року військовим істориком Кімберлі Каган. Штаб-квартира розташована у Вашингтоні, округ Колумбія.
Наразі ISW працює як неприбуткова організація. ISW готував звіти про війну в Сирії, війну в Афганістані та війну в Іраку, "зосередившись на військових операціях, ворожих загрозах і політичних тенденціях у різних зонах конфліктів". З лютого 2022 року ISW публікує щоденні звіти про російське вторгнення в Україну, пиши Вікіпедія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред