
Ви дізнаєтесь:
- Яку рибу спіймав рибалка
- Чим вона небезпечна
В Україні рибалка спіймав яскраву, красиву, але надзвичайно небезпечну для українських водойм рибу. Його трофей викликав інтерес і тривогу серед експертів.
Відомо, що 30 червня рибалка Давид Демчук на звичайну поплавкову вудку з опаришем, за 10 метрів від берега, спіймав сонячного окуня, пише Главред з посиланням на місцевий Telegram-канал.
Риба має виразне забарвлення: тіло переливається відтінками зеленого, бірюзового й коричневого, прикрашене синіми смугами та плямами.
Як йдеться у повідомленні, чоловік спіймав таку рідкісну рибу у спортивно-розважальному комплексі "X-Park", розташованому в парку Муромець у Києві.

Що за риба сонячний окунь
Черкаський рибоохоронний патруль розповідає, що сонячний окунь не є корінним мешканцем нашої фауни. Він потрапив до України з Північної Америки внаслідок біологічної інтродукції — штучного або випадкового переміщення виду за межі його природного ареалу.

Першу масову появу цього виду риб було зафіксовано в Криму та на сході України, звідки він швидко поширився по ставках, озерах і річках майже всієї країни.
Що важливо, в умовах дикої природи ця риба перетворюється на справжню загрозу для екосистеми. Цей хижак активно поїдає ікру, личинок та мальків багатьох цінних видів риб — щуки, судака, йоржа, окуня.
Чи можна їсти сонячного окуня
Сонячний окунь не становить особливого інтересу для рибалок з точки зору гастрономії. Його м'ясо не вирізняється смаковими якостями, тож спійманих риб часто не використовують у їжу, залишаючи для годування котів або утилізації.
Де можна зловити сонячного окуня
Ловити сонячного окуня найпростіше в затишних, зарослих ділянках водойм зі стоячою або слабкою течією.
Ця риба добре реагує на тваринні насадки — черв'яків, опаришів, личинок.
Найчастіше ловиться навесні та восени, хоча активність може зберігатися протягом усього сезону.
Читайте також:
- Як правильно смажити рибу: під кришкою або без кришки
- У світі закінчується скумбрія: експерти розповіли, чим замінити рибу
- Якщо побачили, то краще тікати: названо найнебезпечнішу рибу в Україні
Про джерело: рибоохоронний патруль
Рибоохоронний патруль - орган рибоохорони, який входить в структуру Державного агентства рибного господарства України. Створений 30 вересня 2015 року (Постанова КМУ від 30.09.15 №895 "Про затвердження Положення про Державне агентство рибного господарства України"), пише Вікіпедія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред