
Що написано в матеріалі The Times:
- Журналісти The Times ознайомилися з документами полонених
- Китайцям платять за участь у війні близько 2500 доларів на місяць
Росіяни завербували громадян Китаю для участі у війні проти України. Київ має підтвердження участі щонайменше 150-ти китайців у бойових діях на боці РФ. Про це пише The Times.
"Це друга помилка Росії. Першою була Північна Корея. Вони втягують інші країни у війну. Я вважаю, що тепер вони втягують у цю війну Китай", - сказав президент України Володимир Зеленський у Києві.
відео дня
За його словами, Україна готова обміняти двох захоплених китайських військовополонених на українських.
Зеленський оприлюднив відео допиту одного з полонених. Той був у військовій формі, зі зв'язаними руками, і розповів, що намагався збити дрон. Військове джерело повідомило, що він сам здався українським силам і скаржився на погане ставлення з боку росіян.
Журналісти The Times ознайомилися з документами, які знайшли під час обшуку полонених. Згідно з ними, у полон потрапив 33-річний китаєць із провінції Хенань. Він підписав річний контракт на службу в російській армії.
Інші документи засвідчили, що він прибув до аеропорту "Шереметьєво" в Москві 8 лютого, подав документи на візу до Китаю двома тижнями раніше. 17 лютого він став на облік для отримання податкового коду і номера соціального страхування. Незрозуміло, коли він підписав військовий контракт, але його віза була на 16 днів.
"Це ще одна країна, яка надає військову підтримку вторгненню Росії в Україну. Наступна після Ірану і після північнокорейських військ", - сказав Зеленський.
Водночас МЗС Китаю назвало заяву безпідставною.
"Україна повинна правильно оцінити зусилля і конструктивну роль Китаю в пошуку політичного вирішення української кризи", - йдеться в повідомленні.
Офіційний Пекін визнав, що йому потрібно перевірити інформацію, але запевнив, що закликав громадян не брати участь у конфліктах.
Зазначається, що деякі завербовані китайці публікували відео з України в соцмережах. Вважається, що їм платять близько 2500 доларів на місяць. Один із них, який представився як Чжоу Цзіцян, заявив: "Росіяни не сприймають нас як людей. Ми воюємо як загін смертників, і їм байдуже, загинемо ми чи постраждаємо".
Західні офіційні особи заявили, що не бачили доказів "державного спонсорства" Китаєм згаданих Зеленським бійців. Один порівняв їхню присутність на полі бою з британськими громадянами, які воюють за Україну за власним бажанням, без підтримки уряду.
Захоплення в полон китайських військових в Україні
Як писав Главред, 8 квітня стало відомо, що Сили оборони України взяли в полон двох громадян Китаю, які воювали на боці російських військ у Донецькій області. Президент Зеленський повідомив, що у полонених були знайдені документи, банківські картки та особиста інформація.
Офіційний представник МЗС КНР Лінь Цзянь заявив, що Китай не направляв своїх військовослужбовців в Україну для участі в бойових діях. Він також підкреслив, що Китай завжди закликав своїх громадян уникати участі у збройних конфліктах.
Президент Зеленський заявив, що Україна хоче обміняти китайських військових на українських військовополонених, які перебувають у російському полоні.
Інші новини:
- Сигнал для Альянсу: Китай намагається "посунути" НАТО в Чорному морі
- "У Трампа сталевий хребет": президент США ввів 104% мита проти Китаю
- "Китай - спонсор РФ у війні": у США відреагували на полонених китайців
Що таке The Times?
The Times - впливова щоденна британська газета, одна з найстаріших у світі. Заснована 1785 року Джоном Волтером. Власником газети є корпорація News Corporation на чолі з Рупертом Мердоком. Історично вважається консервативною газетою, однак у 2001 і 2005 роках підтримала Лейбористську партію під час виборів. З часу заснування, протягом 219 років друкувалася в широкому форматі, але 2004 року перейшла на компактний формат із наміром поширити свій вплив на молодшу аудиторію, пише Вікіпедія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред