Через скільки років Чорне та Азовське море стануть безпечними - тривожний прогноз

16 липня 2025, 17:59
134
У Військово-морських силах ЗСУ попередили, що через хаотичне мінування з боку РФ розмінування Чорного та Азовського морів може тривати десятки років.
Через скільки років Чорне та Азовське море стануть безпечними - тривожний прогноз
Через скільки років Чорне та Азовське море стануть безпечними / Колаж Главред, фото: УНІАН

Про що попередили в ВМС ЗСУ:

  • Росіяни не створюють карт мінування території
  • Міни в морі можуть змінювати своє розташування
  • На повне розмінування Чорного та Азовського морів можуть піти десятки років

Після завершення війни Росії проти України розмінування Чорного моря триватиме десятки років. Про це в ефірі Ранок.LIVE заявив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.

Він пояснив, що під час мінування суші складається секретна карта з точними позначеннями мінних полів. Якщо це робить українська армія, така інформація фіксується належним чином і після завершення бойових дій проводиться інженерне та гуманітарне розмінування.

відео дня

Однак, як наголосив Плетенчук, щодо ворожих мін ситуація складніша — російські війська часто взагалі не створюють таких карт або не дотримуються їх, іноді навіть самі потрапляючи на власні мінні поля. У будь-якому випадку процес розмінування є дуже тривалим і складним.

"Якщо розмінування суходолу, це один термін, якщо розмінування моря – це інший термін, тому що розмінування тут набагато складніше", - деталізував Плетенчук.

Як пояснив речник, на суходолі міни зазвичай фіксуються на картах і залишаються в стабільному положенні — у двовимірному просторі. Натомість у морі ситуація значно складніша, адже міни можуть зміщуватись у тривимірному середовищі, тобто перебувають у "трьох координатах".

"По-перше, в морі міни переміщуються, по-друге – мають три координати – додається глибина", - розповів військовий.

За оцінками Військово-морських сил ЗСУ, розмінування морських шляхів, портових споруд і стоянок триватиме близько 5–8 місяців. На повне очищення акваторій Чорного та Азовського морів знадобиться від 3 до 5 років, тоді як окремі ділянки доведеться розміновувати ще десятиліттями.

"Ще діти наші розмінуватимуть", - наголосив представник ВМС.

Війна в Україні - останні новини за темою

Нагадаємо, як раніше повідомляв Главред, президент США Дональд Трамп пообіцяв, що питання поставок озброєння Україні буде врегульовано. Крім того, він висунув жорсткі вимоги до Росії та її економічних союзників. Політолог Тарас Загородній проаналізував, наскільки серйозні наміри має Вашингтон і як варто сприймати заяви американського лідера.

Україна найближчим часом може отримати значну партію зброї від західних партнерів. Утім, поки що йдеться виключно про оборонне озброєння, що має свої пояснення. Про це заявив народний депутат, дипломат і засновник фонду "Майдан закордонних справ" Богдан Яременко.

Тим часом Росія дедалі частіше застосовує хімічну зброю на території України. За інформацією німецької та нідерландської розвідок, від початку повномасштабної війни зафіксовано щонайменше 9 тисяч таких випадків. Про це повідомила віцепрезидентка Єврокомісії Кая Каллас, пише Politico.

Інші новини:

Про персону: Дмитро Плетенчук

Дмитро́ Ві́кторович Плетенчу́к — український військовослужбовець, капітан 3 рангу, керівник пресцентру Сил оборони Півдня (з 22 квітня 2024).

З 2014 року працював у прес-службі миколаївського відділення "Правого сектора". З 2016 по 2020 рік служив пресофіцером у 406-й окремій артилерійській бригаді імені генерал-хорунжого Олекси Алмазова. З лютого по листопад 2022 року працював пресофіцером у Миколаївській ОДА. Після деокупації Херсона у листопаді 2022 року, пів року був начальником пресслужби в Силах оборони міста, а саме тактичної групи "Грім".

У травні 2023 року став речником командування ВМС ЗС України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти