Шевченківський районний суд міста Києва заарештував майно та акції компанії Мотор Січ. Підприємство передано в управління державі. Проводиться досудове розслідування щодо компанії за двома напрямками - підривна діяльність на користь Росії і порушення законодавства під час первинної приватизації підприємства з подальшою незаконною концентрацією акцій, повідомляє пресслужба СБУ.
"За матеріалами СБУ Шевченківський районний суд м. Києва прийняв рішення про накладення арешту на цілісний майновий комплекс і 100% акцій АТ" Мотор Січ", - вказали в спецслужбі. Компанія продовжить свою роботу.
Майном підприємства відтепер буде керувати Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА)
У Службі безпеки також додали, що проводиться досудове розслідування щодо підприємства Мотор Січ за двома напрямками:
- За ознаками злочинів, які передбачені ст. 14,15,111 та 113 Кримінального кодексу України (диверсійна та підривна діяльність на користь РФ)
- За ознаками злочинів, передбачених статтями 209, 212, 233 та 364 ККУ. У рамках розслідування вивчаються можливі порушення українського законодавства під час первинної приватизації підприємства, а також подальшої незаконної концентрації акцій компанії.
читайте такожЧому суперечка щодо Мотор Січі - це питання життя і смерті для України
У спецслужбі додали, що питання, пов'язане з підприємством Мотор Січ, є стратегічно важливим для України.
"Мова йде не тільки про долю одного підприємства, а про те, наскільки держава здатна захистити власні інтереси. Адже збереження української "Мотор Січі" - питання національної безпеки" - підкреслив глава СБУ Іван Баканов.
Націоналізація Мотор Січі
- Глава фракції Слуга народу Давид Арахамія 4 березня заявив про плани держави щодо націоналізації підприємства Мотор Січ. За його словами, слід уточнити правовий статус компанії і вирішити питання, яке є стратегічно важливим для України.
- Секретар РНБО Олексій Данилов 11 березня заявив, що на засіданні відомства було прийнято рішення про повернення підприємства Мотор Січ у власність української держави.
- Глава партії Слуга народу Олександр Корнієнко 12 березня уточнив, що законопроект про націоналізацію Мотор Січі повинен з'явитися через кілька тижнів.
- На ситуацію відреагував і офіційний Пекін. У Китаї заявили, що Україна повинна дотримуватися інтересів китайських інвесторів підприємства Мотор Січ, щодо яких раніше були впроваджені санкції.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред