У Раду наступного тижня мають намір подати проект закону, що передбачає націоналізацію компанії Мотор Січ. Вирішення правового статусу компанії є питанням обороноздатності держави. Мотор Січ є важливим і містоутворюючим підприємством у Запоріжжі, сказав голова фракції Слуга народу Давид Арахамія в ефірі телеканалу Прямий.
"На цьому тижні ми будемо подавати законопроект про націоналізацію Мотор Січ. Це питання обороноздатності. Для того, щоб врегулювати правовий статус цієї компанії", - сказав Арахамія.
Також він додав, що врегулювання ситуації пов'язане з питаннями відносин України і Китаю. Люди звертаються до профільного комітету ВР з проханням уточнити правовий статус і майбутнє компанії.
"Важливе підприємство, містоутворююче у Запоріжжі. Необхідно над цим працювати", - підкреслив нардеп.
Довідка
Мотор Січ - це одне з найбільших у світі підприємств, яке виробляє авіаційну техніку та промислові газотурбінні установки. Компанія постачає свою продукцію більш ніж в 100 світових держав.
За даними інформагентства Інтерфакс-Україна в уряді, китайські інвестори володіють вже 75% акцій підприємства.
Проти придбання контрольного пакету акцій інвесторами з КНР виступають американці через зростання військового впливу Пекіна.
Позиція України полягає в тому, що Мотор Січ має залишатися у власності української держави.читайте такожКулеба пояснив санкції України проти китайських інвесторів
Ситуація з підприємством Мотор Січ
- Президент України Володимир Зеленський на базі рішення РНБО 29 січня впровадив санкції проти китайських інвесторів підприємства Мотор Січ. Обмежувальні заходи розраховані на три роки.
- У Запоріжжі 31 січня мали пройти позачергові збори акціонерів підприємств Мотор Січ, ініціаторами якого стали інвестори з Китаю та український бізнесмен Олександр Ярославський. Однак захід зірвала СБУ, співробітники якої провели на підприємстві обшуки.
- 15 лютого стало відомо, що інвестори Мотор Січ з КНР в рамках позову проти України щодо захисту їхніх міжнародних інвестиційних прав вимагають від Києва вже 3,6 млрд доларів компенсації.
- 20 лютого президент Володимир Зеленський впровадив ще одні санкції проти інвесторів з КНР. Цього разу під санкції потрапили два китайських громадянина: Ду Тао - президент Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment і Чен Хойшень, який є главою підприємства Скайрайзон Україна.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред