11 березня секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данилов провів брифінг за результатами засідання РНБО.
Він розповів про підсумки сьогоднішнього засідання Ради національної безпеки і оборони України, яке анонсували напередодні, 10 березня.
За його словами, на засіданні було вирішено повернути підприємство Мотор Січ "українському народу".
"Підприємство Мотор Січ повернуть українському народу, буде повернуто у власність української держави - законним конституційним способом найближчим часом", - заявив Данилов.
читайте такожУ Слузі народу оголосили про плани щодо націоналізації Мотор СічіВін уточнив, що рішення по кожному українському підприємству оборонно-промислового комплексу, які "дивним чином опинилися в приватних руках", буде розглядатися окремо.
"І якщо підприємство є для нас важливим, стратегічно важливим - ми законним способом будемо це робити з рештою підприємств (мабуть, мається на увазі повернення у власність держави - ред.)", – додав Данилов.
При цьому він пообіцяв компенсацію тим людям, які "вкладали гроші в це підприємство".
Аналогічно буде прийнято рішення по Донецькоблгазу, який нещодавно відключив користувачів від опалення "з невідомих причин".
За словами Данилова, власниками Донецькоблгазу є дві компанії, які зареєстровані в Гонконзі. Тому на це підприємство також очікують перевірки - за результатами яких підприємство можуть повернути у державну власність.
Ситуація з підприємством Мотор Січ
- Президент України Володимир Зеленський на базі рішення РНБО 29 січня запровадив санкції проти китайських інвесторів підприємства Мотор Січ. Обмежувальні заходи розраховані на три роки.
- 15 лютого стало відомо, що інвестори Мотор Січ з КНР в рамках позову проти України щодо захисту їхніх міжнародних інвестиційних прав вимагають від Києва вже 3,6 млрд доларів компенсації.
- 20 лютого президент Володимир Зеленський запровадив ще одні санкції проти інвесторів з КНР. Цього разу під санкції потрапили два китайських громадянина: Ду Тао-президент Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment і Чен Хойшень, який є главою підприємства Скайрайзон Україна.
Важливі рішення РНБО - що потрібно знати
- У лютому РНБО вирішила ввести санкції проти телеканалів 112 Україна, ZIK і NewsOne, які формально належать Тарасу Козаку - нардепу від Опозиційної платформи – За життя і бізнес-партнеру голови політради партії, кума президента РФ Володимира Путіна Віктора Медведчука, проте вважаються "медведчуковськими".
- Пізніше РНБО прийняло рішення запровадити обмежувальні заходи проти Медведчука і його дружини-телеведучої Оксани Марченко, за фінансування тероризму.
- РНБО також вирішило покарати санкціями колишніх чиновників, які зрадили Україну. Зокрема, під обмежувальні заходи потрапили екс-міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко і колишній глава Служби безпеки України Олександр Якименко.
- Санкції, схвалені РНБО, своїми указами ввів у дію Володимир Зеленський.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред