В Україні 11 листопада 2021 року закінчився термін пільгового розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації.
Водіїв та власників транспорту, який своєчасно не був вивезений за межі країни, почнуть штрафувати на 8500-170 тис. грн і вище, повідомили в юркомпанії "Дорожній адвокат".
Повноваження штрафувати є як у поліції, так і у митниці
Згідно з КУпАП, штраф за керування євробляхою особою, яка не ввозила авто в Україну, становить 8500 грн. Відповідну постанову поліція виписує на місці зупинки.
При повторному порушенні цим же водієм протягом року сума штрафу зросте до 17 тис.грн. У цьому випадку має місце позбавлення прав на 1 рік і конфіскація авто або без неї. Рішення про такі заходи на підставі протоколу приймає суд.
Кого оштрафують на 170 тисяч
Водночас штрафи поліції можуть паралельно супроводжуватися покаранням з боку митниці. Оскільки патрульні при виявленні авто на іноземній реєстрації, яке порушило 30-денний термін перебування в Україні, передають дані Держмитслужбі. Останні можуть оштрафувати власника такого транспорту на 170 тис. грн і конфіскувати авто на підставі Митного кодексу. У цьому випадку остаточне рішення також приймає суд.
читайте такожЄвробляхери заблокували Раду і висунули жорстку умову нардепамПри цьому отримання та сплата штрафу не звільняє власника від обов'язку вивезти євробляху за межі України. В іншому випадку йому загрожує штраф у розмірі 300% від несплаченої суми митних платежів. Юристи пояснюють, що ця сума дорівнює трикратній вартості розмитнення авто.
Нагадаємо, Верховна Рада схвалила у другому читанні законопроект № 4644-д, яким внесла зміни до Митного кодексу. Закон знизив штраф за незаконне перебування авто в Україні з 170 тисяч гривень до 8,5 тисячі гривень. Після сплати штрафу можна було або вивезти авто за кордон, або розмитнити його в Україні.
Читайте також:
- Розмитнення авто в Україні 2021: як працює онлайн-калькулятор
- В Україні масово вилучають євробляхи: у чому причина і кому не світить розмитнення
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред