Євросоюз не хоче вводити миротворців в Україну без підтримки США - ЗМІ

20 грудня 2024, 16:18
222
Зеленський не буде публічно розкривати деталей обговорень із західними країнами щодо можливих гарантій безпеки.
Євросоюз, миротворці
ЄС не хоче вводити миротворців в Україну без підтримки США / Колаж: Главред, фото ua.depositphotos.com, НАТО

Ви дізнаєтеся:

  • Єврочиновники висувають довгострокові пропозиції щодо підтримки України
  • Ініціатива Макрона щодо миротворців в Україні

Країни Євросоюзу розійшлися в думках щодо того, чи готові вони надати Україні довгострокові гарантії безпеки від Росії без участі США. Про це пише Financial Times.

Зазначається, що президент України Володимир Зеленський попередив, що гарантії безпеки тільки від європейських країн, без участі США, не будуть "достатніми" для забезпечення довгострокового захисту України від подальшої російської агресії.

відео дня

Зеленський також сказав, що не буде публічно розкривати жодних деталей обговорень із західними країнами щодо можливих гарантій безпеки.

Як розповіли FT чиновники, обізнані про перебіг переговорів, деякі лідери висували довгострокові пропозиції щодо підтримки України, але думки про те, що Європа може продовжувати надавати гарантії безпеки без підтримки США, розійшлися.

"Обов'язкові гарантії безпеки від європейських столиць, які потенційно втягнуть їх у війну з Росією, якщо Україна знову зазнає нападу, нездійсненні без гарантії того, що США підтримають ці європейські армії", - цитує FT слова чиновників.

Як зазначає видання, раніше президент Франції Еммануель Макрон висунув ідею відправки європейських військ в Україну для забезпечення дотримання можливої мирної угоди, "але багато інших столиць ЄС ставляться до цієї ідеї з глибоким скептицизмом, і незрозуміло, чи будуть такі миротворчі сили доповнювати або замінювати собою гарантії безпеки".

Відправлення миротворців в Україну - що відомо

Нагадаємо, як повідомляв Главред, Німеччина готова розглянути можливість відправки своїх миротворців в Україну. Про це заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

Також відомо, що міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс заявив, що досить складно досягти консенсусу щодо відправки миротворчих сил в Україну з 27 державами-членами Євросоюзу.

Крім того, директор Інституту трансформації Північної Євразії Володимир Горбач вважає, що військовий контингент миротворчої місії може налічувати від 100 до 150 тисяч, оптимально десь 120 тисяч.

Читайте також:

Відправлення військ союзників в Україну - історія питання

Президент Франції Еммануель Макрон під час міжнародної конференції на підтримку України висловив думку, що в майбутньому війська західних союзників можуть бути використані в Україні для допомоги в протистоянні російській агресії, але наразі немає консенсусу з цього питання, повідомляє Le Figaro.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що Альянс наразі не має планів щодо відправлення військ в Україну, незважаючи на обговорення цієї можливості деякими західними країнами, йдеться в матеріалі AP.

Канцлер ФРН Олаф Шольц відкинув ідею відправки військ європейських країн або НАТО в Україну, пише Sky News.

Заступник міністра оборони Польщі Цезарій Томчик зазначив, що поки що Польща не розглядає можливість відправки своїх військ в Україну, пише Radio Zet.

Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк позитивно сприйняв обговорення можливості відправки військ НАТО в Україну, яка була висловлена президентом Франції, зазначає Reuters.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти