В Єврокомісії хочуть прискорити процес вступу України до ЄС - деталі

7 травня 2025, 13:03
465
В Євросоюзу є три пріоритетні напрямки роботи в контексті України.
урсула фон дер ляйен, Украина и ЕС
Прискорення вступу України до ЄС є прагненням не лише Києва / Колаж: Главред, фото: УНІАН

Головне:

  • Процес приєднання України до ЄС має бути прискорено
  • В ЄК хочуть відкрити усі переговорні кластери у 2025 році
  • Серед пріоритетів ЄС є підтримка оборони України

У Єврокомісії вважають за необхідне прискорити процес приєднання України до Європейського Союзу і відкрити усі переговорні кластери ще у 2025 році. Про це під час виступу у Європарламенті заявила президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн.

За її словами, Євросоюз продовжує активну роботу з Україною і наразі є три пріорітетні напрямки. Серед них - підтримка оборони України за рахунок застосування "стратегії дикобраза".

відео дня

ЄС вже надав Україні військову допомогу на 50 мільярдів євро, але планує надалі перейти "від логіки допомоги до логіки інтеграції наших оборонних галузей".

Ми заохочуємо наші держави-члени розміщувати замовлення безпосередньо в оборонній промисловості України. Тому що це найефективніший і економічно вигідний спосіб підтримки військових зусиль України. Ми зосереджуємося, зокрема, на оборонних технологіях та інноваціях. Наша мета разом з Україною – зробити її настільки сильною, щоб вона була неперетравною для потенційних загарбників", - пояснила вона.

В Єврокомісії хочуть прискорити процес вступу України до ЄС - деталі
Вступ країн до ЄС / Інфографіка: Главред

Ще одним пріоритетом ЄС є завершення поступової відмови від російського викопного палива, доходи від якого залишаються головним джерелом фінансування військової машини країни-агресорки Росії.

"Наш головний інтерес безпеки - припинити фінансування військової скрині Путіна. А для цього ми повинні припинити витрачати мільярди на імпорт російських енергоносіїв. Я знаю, що в Європейському парламенті є явна більшість за це. У листопаді минулого року ви проголосували за заборону будь-якого імпорту російського викопного палива", - нагадала фон дер Ляєн.

Президентка ЄК зауважила, що в ЄС "дехто все ще каже, що ми повинні знову відкрити кран російського газу та нафти", але більшість членів таки переконані, що це стане помилкою історичного масштабу, адже РФ не є надійним постачальником і може погіршити не лише безпекове, але й економічне становище європейських держав.

"Прискорення шляху вступу України до Євросоюзу - це не лише прагнення України. Це може бути найсильнішою гарантією безпеки. Ми наполегливо працюємо з Україною, щоб відкрити перший кластер переговорів про вступ і відкрити всі кластери у 2025 році. Приєднання України до нашого Союзу є найбільшою гарантією справедливого та тривалого миру", - розповіла чиновниця про третій пріоритет ЄС.

Вступ України до Європейського Союзу - останні новини

Нагадаємо, Главред писав, що прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що переговорні кластери щодо вступу України до ЄС буде офіційно відкрито найближчими місяцями.

Раніше стало відомо, що прем'єр-міністр Угорщини - країни, яка входить до ЄС, заявив, що вступ України до Європейського Союзу нібито "не є хорошою угодою".

Напередодні також президент України Володимир Зеленський на тлі проведеного в Угорщині голосування щодо підтримки вступу України до Євросоюзу заявив, що Віктор Орбан намагається втягнути Україну у вибори в своїй країні і блокує її в ЄС.

Інші новини:

Хто така Урсула фон дер Ляєн?

Урсула фон дер Ляєн - німецька політична діячка, член Християнсько-демократичного союзу, міністр оборони Німеччини у 2013—2019 роках; з 1 грудня 2019 року — президент Європейської комісії. За поданням Європейської ради фон дер Ляєн була обрана на посаду президента Європейської комісії Європейським парламентом 16 липня 2019 року, пише Вікіпедія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти