Як варити яйця щоб не тріскалися: несподівана відповідь просто вражає наповал

17 січня 2025, 17:47
793
Що потрібно робити, щоб яйця не тріскалися під час варіння - як правильно варити яйця, щоб вони не лопалися.
яйця
Що додати у воду, щоб яйця не лопнули / Колаж: Главред, фото: Pexels/Ron Lach, Pexels/Klaus Nielsen

Важливо:

  • Як запобігти розтріскуванню яєць
  • Як правильно варити яйця

Багато хто стикався з проблемою на кухні - під час варіння тріскається яєчна шкаралупа. Щоб запобігти тріщинам під час варіння яєць, слід заздалегідь вибирати якісні, свіжі яйця.

Зверніть увагу на дату на упаковці, щоб упевнитися у свіжості, і не зайвим буде перевірити яйце, опустивши його в склянку з водою - якщо воно потоне, значить, воно свіже. Під час купівлі важливо оглядати упаковку на наявність пошкоджених яєць, йдеться в матеріалі Главреда.

відео дня

Правильний спосіб варіння яєць

Досвідчені кулінари радять - яйця потрібно класти в холодну воду з сіллю, щоб запобігти тріщинам. Вода має бути не надто гарячою, щоб яйця не сильно стикалися одне з одним. Сіль підвищує щільність води, завдяки чому шкаралупа стискається, і білок не витече навіть за наявності мікротріщин.

Як варити яйця щоб не тріскалися: несподівана відповідь просто вражає наповал
/ Главред

Як запобігти розтріскуванню яєць під час варіння

Не варто забувати про те, що якщо яйце дістати прямо з холодильника й одразу покласти в киплячу воду, різниця температур може спричинити тріщину. Щоб яйця не тріскалися під час варіння, потрібно додати оцет. Це допоможе зміцнити шкаралупу та запобігти пошкодженням.

  • Для цього у воду слід додати 1 столову ложку 9%-ного оцту.

Як варити яйця без тріщин

Важливо пам'ятати про те, що спершу слід помістити яйця в теплу воду, щоб вони поступово нагрілися і не зіткнулися з різким перепадом температур. Яйця кімнатної температури мають менший шанс тріснути порівняно з тими, що щойно вийняті з холодильника.

Як правильно варити яйця: у киплячій воді чи ні

Якщо ви хочете зберегти яйця цілими під час варіння, не забувайте дотримуватися правильної послідовності: яйця слід класти в киплячу воду. Це дасть змогу точно контролювати процес варіння і стан жовтка та білка. Однак кипіння має бути м'яким, з маленькими бульбашками, щоб уникнути пошкоджень шкаралупи.

Більше новин:

Цікаві факти про яйця

Найпоширенішими у вживанні є курячі яйця. Хоча будь-які пташині яйця можуть бути вжиті в їжу людиною. Існує практика вживання яєць деяких рептилій (наприклад, черепах).

Попри харчову цінність яєць, їхнє споживання може завдати шкоди здоров'ю у зв'язку з можливістю зараження сальмонелою або алергією на яєчні білки.

Білі яйця однаково корисні, як і коричневі. Колір шкаралупи - це всього лише генетична ознака, він ніяк не впливає на поживну цінність, смак або свіжість.

Найкраще місце для яєць - холодильник. За температури нижче 6°C бактерії сальмонели не розмножуються.

Яйця зберігаються довше, якщо покласти їх гострим кінцем донизу. Річ у тім, що на тупому кінці є повітряна бульбашка, в якій можуть бути бактерії, тож є ймовірність, що під час перевертання вони потраплять до яйця.

Яйця не можна зберігати з продуктами, що сильно пахнуть. Завдяки пористій шкаралупі вони легко вбирають сторонні аромати.

Холестерин, що міститься в яйцях, не є небезпечним. Лецитин, якого багато міститься в яєчному жовтку, допомагає підтримувати рівень холестерину в нормі, запобігаючи розвитку серцево-судинних захворювань.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти