Якщо хтось дав правильну відповідь на певне запитання, хочеться сказати: "Так, ти правий, твоя відповідь вірна". Але насправді слово "вірна" не можна використовувати у такому контексті – це буде помилкою. І така помилка досить поширена.
Якщо вас цікавить вивчення української мови, радимо прочитати наступний матеріал: Чому не можна казати "слідуючий": Авраменко пояснив поширену помилку
Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці пояснив, чому ми часто неправильно використовуємо слово "вірний" і яким іншим словом його потрібно заміняти у багатьох випадках.
"Сьогодні будемо вивчати мову на чужих помилках. Нещодавно мені на очі потрапив документ одного з українських університетів – храму освіти і науки. І мою увагу в наказі привернув штамп, на якому написано "копія вірна". Це дуже поширена помилка", – зазначив мовознавець.
Авраменко наголосив, що "вірно" можна кохати або нести службу в армії, тобто не зраджувати.
"А на печатці має бути напис "згідно з оригіналом". Так само неправильно сказати "вірна відповідь" або "вірне рішення". Адже і відповідь, і рішення не можуть зраджувати, і відповідь, і рішення правильні. Насамкінець лише додам – дбаймо про те, щоб Україна і писала, і говорила правильно" – підсумував мовознавець.
Дивіться відео з поясненням Авраменка, як правильно вживати слова "вірний" і "правильний":
Хто такий Олександр Авраменко?
Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).
Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.
Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.
Раніше Авраменко пояснив, чому слово "меценат" раніше писали з великої літери. Більшість з нас навіть не здогадуються, що частина звичних нам слів раніше писалися по-іншому.
Також раніше Авраменко пояснив, як правильно – "Фейсбук" чи фейсбук, "Ютуб" чи ютуб. Авраменко дав однозначну відповідь, як правильно писати назви різних соцмереж та пошукових систем і не робити помилок.
Вас також може зацікавити:
- Потрібно знайти помилку на зимовій картинці за 11 секунд: оптична ілюзія для геніїв
- Чому слово "меценат" раніше писали з великої літери: Авраменко розповів "секрет"
- Потрібно знайти три цукерки серед снігових ельфів: надзвичайно складна загадка
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред