StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникЖиттяСвята

Чому слово "меценат" раніше писали з великої літери: Авраменко розповів "секрет"

4 грудня 2023, 23:45оновлено 6 грудня 2023, 18:31
Є слова, які раніше писалися з великої літери, але з часом ми почали їх писати з малої.
Украинский язык, Александр Авраменко
Чому слово "меценат" раніше писали з великої літери/ колаж: Главред, фото: скрін

Низка слів, які у наш час досить часто використовуються у мовленні, раніше мали не таке написання, як зараз. Зокрема, є слова, які досить давно писалися з великої літери, а зараз – з малої. Серед них слово "меценат", яке прийшло до нас з давніх часів.

Якщо вас цікавить вивчення української мови, радимо прочитати наступний матеріал: Чому не можна казати "слідуючий": Авраменко пояснив поширену помилку

Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці пояснив, що з самого початку означало слово "меценат", чому воно раніше писалося з великої літери, і чому його написання змінилося з часом.

"Сьогодні поговоримо про слова, які колись писали з великої букви, а з часом їх почали писати з малої. Скажімо, "меценат". Меценат – це прізвище римського багатія, який допомагав митцям. З часом усіх, хто надавав допомогу освітянам, митцям, спортсменам, почали називати меценатами. Тобто це слово стало загальним, тому і пишемо його з малої букви, як і інші загальні назви – помічник, альтруїст чи благодійник", – пояснив Авраменко.

Але іноді велику букву заміняють малою, щоб висловити зневагу до когось. Наприклад, сталіни, гітлери, квіслінги.

Також Авраменко запропонував закріпити матеріал, виконавши тестове завдання. Потрібно вибрати, у якому рядку неправильно написано слово:

  • А) солдати Залужного,
  • Б) послідовники Бандери,
  • В) новітні Путіни.

Помилку допущено у варіанті "В". Це слово пишемо з малої літери, згідно з правилами чинного правопису пункт 5 сторінка 75 видавництво "Наукова думка", 2019 рік, зазначив Авраменко

Дивіться відео з розповіддю Авраменка про слова, які колись писали з великої літери:

Хто такий Олександр Авраменко?

Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).

Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.

Раніше Авраменко пояснив, як правильно – "Фейсбук" чи фейсбук, "Ютуб" чи ютуб. Авраменко дав однозначну відповідь, як правильно писати назви різних соцмереж та пошукових систем і не робити помилок.

Також раніше Авраменко пояснив, що таке "манівці". З цим словом є дуже багато фразеологізмів. Але не усі правильно розуміють, яке значення мають такі вислови.

Вас також може зацікавити:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти