Чому гріється вилка в розетці: що це означає і чим небезпечно

13 листопада 2024, 11:04
51355
Причин нагрівання може бути кілька.
Чому гріється вилка в розетці
Чому гріється вилка в розетці / Колаж Главред, фото: pixabay.com

Ви дізнаєтеся:

  • Що робити, якщо гріється вилка в розетці
  • Як безпечно відключити прилад

Ситуація, коли вилка нагрівається під час роботи, часто викликає занепокоєння. Розуміння причин цього явища важливе для запобігання потенційним ризикам, таким як коротке замикання або навіть пожежа.

Главред розповість, чому розетки і вилки можуть нагріватися і що робити, якщо вилка зарядки або інших електроприладів нагрівається.

відео дня

Чому розетки та вилки можуть нагріватися під час роботи?

Основна причина нагрівання вилки - це поганий електричний контакт між розеткою і вилкою. Якщо металеві частини контактують слабко, виникає підвищений опір, який призводить до нагрівання, пише портал на Пенсії. Найчастіше проблема криється саме в розетці, а не у вилці.

Ось основні причини нагрівання:

  • Поганий контакт у розетці. Згодом контактні пластини можуть ослабнути або окислюватися, що призводить до підвищеного опору і, як наслідок, до нагрівання.
  • Несправність штепсельної вилки. Хоча сучасні вилки роблять у литому корпусі, що знижує ризик поломки, дефекти все ж можливі.
  • Невідповідний перетин дротів. Якщо електроприлад вимагає значної потужності, а проводка розрахована на менше навантаження, це може призвести до перегріву. Наприклад, проводка перетином 1,5 мм² може бути недостатньою для приладів високої потужності, таких як пральна машина або обігрівач.

Що означає, якщо вилка нагрівається?

Якщо вилка нагрівається, це вказує на проблему з електропроводкою або розеткою. Нагрівання може бути передвісником короткого замикання, а це вже підвищує ризик загоряння. У разі сильного нагрівання автоматичний вимикач у щитку має спрацювати, щоб запобігти перевантаженню.

Що робити, якщо вилка нагрівається?

Якщо вилка стала гарячою, не витягуйте її відразу з розетки. Висока температура може розм'якшити пластик, і під час виймання ви можете пошкодити і вилку, і розетку.

Ось що можна зробити:

  • Вимкніть електроприлад. Якщо на пристрої є кнопка, спочатку вимкніть його за її допомогою. Якщо кнопки немає, знеструмте лінію через квартирний щиток.
  • Дайте вилці охолонути. Зачекайте, поки температура знизиться, і тільки після цього обережно витягніть вилку.
  • Перевірте стан контактів. Якщо контакти в розетці змінили колір (наприклад, стали сірими або фіолетовими), це вказує на перегрів, і розетку краще замінити.
  • Перевірте проводку. Переконайтеся, що дріт має перетин не нижче 2,5 мм² для приладів великої потужності.

Чи можна запобігти нагріванню вилки?

Регулярна перевірка стану розеток і проводки допоможе запобігти таким проблемам. Якщо вилка зарядки або інших приладів гріється під час кожного підключення, можливо, проводка в будинку потребує оновлення.

Вам може бути цікаво:

Що за проєкт "На пенсії"?

Інформаційний портал, на базі популярного друкованого видання - газети "На пенсії". Доступною мовою висвітлюємо питання пенсії, пенсійного забезпечення, пільг, субсидій в Україні, а також про життя пенсіонерів, повідомляє "На пенсії".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти