Багато людей додають мед до чаю, вважаючи його корисним доповненням до напою. Однак існують різні думки щодо того, як саме впливає висока температура на склад меду та його корисні властивості. Про те, чи можна мед покласти в чай розповів у відео в Instagram професійний біохімік та популярний блогер Гліб Репіч.
Вам також може бути цікаво: Чай у молоко чи молоко в чай: як робити правильно згідно з етикетом.
Чи можна в окріп додавати мед - коли не можна пити чай із медом
Гліб Репіч пояснює, що часто згадуваний у дослідженнях токсичний оксиметилфурфурол — це речовина, яка дійсно утворюється під час нагрівання меду, зокрема при контакті з гарячою водою. Але це не тільки проблема меду.
"Оксиметилфурфурол утворюється в процесі нагрівання будь-яких продуктів, що утворюють цукор, і присутній у величезній кількості звичних нам продуктів", — зазначає Репіч.
Цей компонент можна знайти в каві, грінках, вареннях, сухофруктах і навіть у винах.
Дивіться відео про те, чи можна додавати мед у чорний чай:
Репіч дає, що незалежно від нагрівання, оксиметилфурфурол все одно з'являється у продуктах, які зберігаються протягом тривалого часу, через процес природного розпаду цукрів. На питання, чи дійсно ця речовина небезпечна, біохімік заспокоює: "Детальні дослідження показали, що токсичність і канцерогенність оксиметилфурфуролу на живих організмах не підтверджені".
Таким чином, Гліб Репіч запевняє, що "можете сміливо додавати мед у чай або випічку і не хвилюватися про можливість негативних наслідків".
Хто такий Гліб Репіч
Репіч Гліб - український біохімік, кандидат хімічних наук. Фіналіст премії Global Teacher Prize Ukraine. Займається популяризацією науки через власні соціальні мережі.
Яка температура вбиває мед - чому не можна заливати мед окропом
Нутриціолог Кайл Фіцджеральд, зі свого боку, у своєму відео на YouTube пояснює, що основна проблема в додаванні меду до гарячого чаю виникає не в безпеці оксиметилфуролу, а у втраті корисних властивостей.
"Мед містить ферменти, антиоксиданти та поживні речовини, які руйнуються під впливом високої температури", — наголошує експерт.
Щоб зберегти максимальну прибутковість меду, Фіцджеральд радить додати його до чаю, який трохи охолов, або вживати мед окремо.
Дивіться відео про те, як змішати мед з чаєм правильно:
Як правильно додавати мед у чай - чи можна змішувати мед із холодним чаєм
Згідно з рекомендаціями експертів, найкращим варіантом гарячого буде не додавати мед до чаю, а зачекати, поки напій охолодження до теплої температури.
Такий підхід дозволяє зберегти ферменти і антиоксиданти, що містяться в середовищі, та уникнути руйнування живильних речовин.
Вплив меду на організм визначається низкою чинників. Зокрема, його низький рівень pH запобігає розмноженню бактерій. Високий вміст цукру (80%) також сприяє цьому, поглинаючи частинки води, необхідні для життєдіяльності бактерій.
Проте, щоб зберегти корисні властивості меду, його не варто додавати в гарячий чай або настої. Мед дуже чутливий до окислення та нагрівання: що вища температура, то сильніше руйнуються ферменти.
"При температурі вище 42°C вся життєдіяльність руйнується, це стосується як людського тіла, так і корисних речовин", – заявив Le Figaro доктор Альберт Беккер.
Якщо розбавити мед гарячою водою, рівень його pH зміниться, що вплине на його антисептичні властивості.
Однак, є можливість пити чай з медом, не піддаючи свій організм ризику, і при цьому насолоджуватися деякими його перевагами.
"Просто зачекайте, поки він охолоне, щоб чашка більше не обпікала пальці, а потім додайте мед перед тим, як пити", - пояснює доктор Альберт Беккер.
Що відомо про Le Figaro
Le Figaro - французька щоденна ранкова газета, заснована в 1826 році. Найстаріша національна газета Франції, Le Figaro є однією з трьох французьких газет-рекордсменів, разом з Le Monde та Libération. З 2004 року газета належить Dassault Group. Le Figaro є другою за величиною національною газетою у Франції після Le Monde.
Інші видання Groupe Figaro включають Le Figaro Magazine, TV Magazine і Evene. Газета виходить у берлінському форматі, повідомляє Вікіпедія.
Вам також може бути цікаво:
- Яка 100-та цифра між 1 і 100: складна задача для людей із надздібностями
- Що буде якщо тарілка в мікрохвильовці не буде крутитись: несподівані наслідки
- Результат на мільйон: для чого француженки кидають пральний порошок в унітаз
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред