Ви дізнаєтеся:
- Що означають слова "пірник" і "напірник"
- Чому не варто плутати ці слова
Слова пірник і напірник дуже схожі за звучанням, проте зовсім різні за значенням. І якщо одне з цих слів знайоме багатьом людям, то інше багато хто з нас можливо ні разу не чув.
Радимо також прочитати матеріал: Що означає "ходити іменинником": мало хто знає правильну відповідь
Ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній пояснила, що означають ці два слова і чому їх не варто плутати.
"Пірник і напірник – такі схожі за звучанням слова, і такі різні за значенням. Що ж вони означають? Напірник – це мішок зі щільної тканини, куди насипають пір’я для подушки або ковдри. Думаю, це слово знайоме багатьом. Ну, принаймні, ви точно могли його чути, на відміну від слова "пірник", – зазначила Багній.
Вона пояснила, що слово "пірник" – рідковживане.
"А знаєте, що це таке? Пірник – це пряник. Тож пряничний будиночок (до речі, пряничний і пряниковий – це одне і те ж саме) можна називати пірниковим будиночком", – додала вона.
Дивіться відео про те, що таке пірник і напірник:
@sametak1064 Знаєте, що таке пірник? А напірник? #правильноукраїнською#мова#українськамова#українськийтікток♬ original sound - Правильно українською
Раніше Главред розповів, чому "грудень" має таку назву – правильну відповідь знають не усі. Ольга Багній зазначила, що перший місяць зими не завжди називався груднем – упродовж багатьох віків його називали по-іншому.
Також Ольга Багній розповіла, що означає "ходити іменинником". Досить часто стан людини, який можна описати таким фразеологізмом, ми називаємо іншими словами. Але не зайвим буде знати ще й такий милозвучний вислів.
Вас також може зацікавити:
- Чим відрізняються 2 зображення: непросто буде відшукати відмінності за 15 секунд
- Що не так на картинці: потрібно знайти помилку всього за 5 секунд
- Чим відрізняються 2 картинки із закоханою парою: тільки генії помітять приховані деталі
Хто така Ольга Багній?
Ольга Багній – автор і ведуча програми "Правильно українською" та ще двох радіопрограм на "Радіо Трек". Веде TikTok-канал про українську мову.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред