
Головне:
- Ринок формуватиметься переважно під впливом економічних та регуляторних чинників
- НБУ може підвищити облікову ставку 17 квітня до 16-16,5%, що сприятиме зміцненню гривні
- На міжбанківському та готівковому ринках з 14 по 20 квітня прогнозуються незначні коливання
Наступного тижня ситуація на валютному ринку формуватиметься переважно під впливом економічних та регуляторних чинників. Події, пов’язані з війною чи політичними заявами про мирні переговори, хоч і матимуть певний резонанс, суттєвої загрози для стабільності курсу не становитимуть. Про це заявив директор департаменту фінансових ринків та інвестиційної діяльності "Глобус Банку" Тарас Лєсовий у коментарі УНІАН.
"На моє переконання, інформаційні спекуляції на курсі валют через глухий кут у перемовинах матимуть ефект комахи одноденки. Варто визнати, що наразі ментально важкий час, адже війна виснажує суспільство, а затягування процесу будь-яких перемовин про завершення війни має гнітючий ефект. Проте валютний ринок є максимально захищеним від будь-якого неекономічного впливу", - сказав експерт.
відео дня
Він підкреслив, що як і раніше, стабілізуючу роль відіграватимуть заходи Національного банку України. Прогнозовані коливання валют будуть незначними. Крім того, НБУ може ухвалити рішення про чергове підвищення облікової ставки на засіданні 17 квітня — до 16-16,5%, залежно від ефективності попередніх дій.
"У будь-якому випадку подальші кроки на зміцнення національної валюти заспокоять настрої на валютному ринку", — додав Лєсовий.

Важливою буде й активність аграріїв, які через посівну можуть продавати валюту, посилюючи її пропозицію. Це дозволить регулятору частково послабити інтервенції.
Прогнозовані курсові показники на період з 14 по 20 квітня:
- Міжбанк: долар — 41–41,6 грн, євро — 44,5–45,5 грн;
- Готівковий ринок: долар — 40,7–41,5 грн, євро — 44,5–45,5 грн;
- Щоденні коливання: на міжбанку — до 0,15 грн, у банках — до 0,2 грн, у пунктах обміну — до 0,3 грн;
- Різниця між ринками: в середньому — 0–0,2 грн;
- Тижневе відхилення: не перевищить 1–1,5% від початкового курсу.
"Тобто загальна картина на валютному ринку не зміниться: поточні курсові зміни не вибиватимуться за межі допустимих коридорів коливань. Як і раніше, провідна роль залишиться за Нацбанком, що фактично унеможливлює неконтрольовані курсові зміни", - резюмував Лєсовий.
Курс валют - останні новини
Сьогодні, 10 квітня, як писав Главред, вперше за останні кілька днів спостерігається тенденція до зростання курсу долара в Україні. Національний банк України (НБУ) вже офіційно зафіксував підвищення курсу американської валюти відносно гривні.
Раніше повідомлялося, що рішення Сполучених Штатів Америки щодо введення нових тарифів мало значний вплив на світові фондові та товарні ринки, спричинивши їхнє падіння. Також спостерігалося послаблення позицій долара. У зв'язку з цими подіями, доктор економічних наук Олександр Савченко рекомендує українцям звернути увагу на європейську валюту.
Напередодні аналітики робили прогнози щодо курсу валют в Україні на період з 7 по 13 квітня. Зокрема, експерт Олег Пендзин висловлював думку, що долар ще може незначно подешевшати, після чого очікується стабілізація курсу в межах 41,20-41,30 грн.
Більше економічних новин:
- Оплатити продукти тепер можна частинами: відомий супермаркет запустив розстрочку
- Рішення США про масштабні мита вплинуло на ринок: скільки коштують долар і євро
- Який гібрид купити з пробігом: ТОП-10 авто, які кращають з роками
Хто такий Тарас Лєсовий?
Тарас Лєсовий - український банкір, начальник департаменту казначейства Глобус Банку. Часто ділиться прогнозами щодо курсу валют і змін ситуації на ринку.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред