Як збільшити собі пенсію: нескладні трюки

11 лютого 2024, 21:50
В Україні розмір пенсії залежить від стажу та заробітної плати. Однак майбутня виплата залежить і від того, чи правильно майбутній пенсіонер подав документи.
Пенсіонер, пенсії
Є способи підвищити свою пенсію заздалегідь, кажуть експерти / колаж Главред, фото УНІАН

В Україні розмір пенсії залежить від стажу та заробітної плати. Але, як пише спеціалізоване видання "Мінфін", є способи підвищити свою пенсію заздалегідь.

Віддати до ПФУ довідки про заробітну плату за 5 років поспіль до 30 червня 2000 року

Заробітна плата для обчислення пенсії враховується за весь період страхового стажу, починаючи з 01 липня 2000 року, на підставі даних, що містяться в системі персоніфікованого обліку, яка ведеться Пенсійним фондом України.

Заробітна плата за період 60 місяців до 1 липня 2000 року враховується за бажанням особи, за наявності підтвердних документів (особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою або організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією). За словами адвоката, збирати необхідні дані доцільно тим особам, які в радянський період отримували велику, на ті часи, заробітну плату.

відео дня

Зарахування періодів роботи до стажу

Випадки, коли Пенсійний фонд не зараховує до стажу періоди роботи внаслідок неналежно заповнених записів у трудовій книжці, трапляються досить часто. Оскільки кількість страхового стажу, як уже зазначалося, впливає на розмір пенсії, це питання можна вирішити двома шляхами.

"Перший - надати уточнюючу довідку з підприємства, де особа працювала. Другий - звернутися до суду з вимогою зобов'язати Пенсійний фонд віднести відповідні періоди роботи до стажу", - кажуть експерти.

На сьогодні, за їхніми словами, судова практика в таких спорах склалася на користь пенсіонерів. Щоправда, судовий процес супроводжується певними витратами. Сума залежить від того, сама людина займатиметься справою чи з адвокатом. Якщо сама, то їй потрібно буде сплатити лише судовий збір - 1 211,2 грн. Якщо з адвокатом - ще й гонорар адвокату.

Виплата пенсій в Україні

Нагадаємо, українські пенсіонери можуть отримати додаткові надбавки до своїх виплат, залежно від віку та стажу роботи. Наприклад, пенсіонери віком 70 років отримують 300 гривень надбавки, 75-річні - 456 гривень, а 80-річні - 570 гривень. Надбавки надаються тим пенсіонерам, чия пенсія не перевищує 10 340 гривень.

Також деяким українським пенсіонерам можуть припинити нараховувати виплати. Це стосується тих, хто отримує пенсію на картку, але не знімає з неї гроші протягом півроку. Така сама ситуація може статися з виплатами через відділення "Укрпошти", якщо пенсіонер півроку не приходить по пенсію.

Крім цього, з 1 березня 2024 року в Україні планується індексація пенсій на 13%. Однак не всі пенсіонери отримають таке підвищення. Індексація може бути меншою для тих, хто отримує великі надбавки або вийшов на пенсію нещодавно.

Інші новини:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти