У НАТО обговорять введення безпольотної зони над Україною, яку бомблять російські війська.
Відповідну заяву зробив міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес, передає Financial Times.
Альбарес зазначив, що в п'ятницю відбудеться зустріч міністрів країн НАТО. За його словами, будуть обговорюватися ряд варіантів втручання в ситуацію, зокрема можливе введення безпольотної зони. Водночас такий захід залишається вкрай малоймовірним.
При цьому генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що російське вторгнення в Україну - найгірша агресія в Європі за десятиліття. Найближчими днями ситуація ще погіршиться.
"Майбутні дні, схожі, стануть ще гірше, з великою кількістю смертей, страждань і руйнувань, так як російські війська використовують більш важке озброєння і продовжують свої атаки по всій країні", - сказав Столтенберг.
"Це питання піднімалося на засіданні, але союзники погодилися, що не повинно бути літаків НАТО в повітряному просторі Укаріни, або військ НАТО на території України", – заявив Столтенберг.
Зазначимо, що раніше спікер Білого дому Джен Псакі заявляла, що США не зможуть закрити українське небо, тому що це може створити потенціал для війни з Росією.
У той же час, колишній спецпредставник США по Україні, експосол США при НАТО Курт Волкер допустив, що безпольотна зона над Україною можлива - на його думку, це можна зробити спочатку над Києвом і Західною Україною щоб запобігти атакам проти цивільного населення і критичної інфраструктури, такої як АЕС.
Раніше Главред повідомляв, що НАТО не забезпечуватиме безпольотну зону в небі над Україною.
"У нас немає намірів заходити в Україну - ні на землі, ні в повітряному просторі", - заявляв генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг.
Читайте також:
- У США пояснили, чому не можуть закрити небо над Україною
- Росія випустила в небо України близько 400 ракет за шість днів
- Відплата з неба: на Сумщині ударом Байрактара знищені десятки танків, Градів і БТР РФ
- США закривають своє небо для всієї російської авіації
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред