Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за Нагірний Карабах ризикує перейти у фазу загострення, заявив політичний експерт Бачо Корчілава.
В ефірі телеканалу Україна 24 він звернув увагу на те, що в порівнянні з минулими зіткненнями, Росія втратила вплив на Азербайджан.
Експерт нагадав, що в порівнянні із загостренням між Вірменією та Азербайджаном в 2016 році, зараз ситуація змінилася.
"Перманентно там відбувається ескалація конфлікту, але видозмінилася ситуація на відміну від 2016 року. Азербайджан не настільки залежний від Російської Федерації і Туреччина теж не особливо залежна від енергоносіїв Росії. Було здійснено багато проектів за ці чотири роки", - пояснив Корчілава.
Крім того, він також оцінив ймовірність втручання Росії у війну в Нагірному Карабасі.
"Втручання Російської Федерації можливе, тому що на території Вірменії існує 102-а військова база в Гюмрі і Єревані. Колись ця база розташовувалася в Грузії, Азербайджані та Вірменії і називалася ГРВЗ - група російських військ в Закавказзі", - додав Корчілава.
читайте такожВелика війна за Карабах: експерт дав прогноз битви Єревана і Баку
- 27 вересня, Вірменія та Азербайджан почали бойові дії в районі Нагірного Карабаху.
- Сторони звинуватили один одного у взаємних обстрілах, в результаті яких є загиблі.
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що військова операція в Карабасі є відповіддю на артилерійський обстріл з боку противника, в якому загинули азербайджанські мирні жителі.
Історія війни за Нагірний Карабах
- На початку 1990-х років в результаті збройного конфлікту з Вірменією і вірменським населенням Нагірного Карабаху Азербайджан втратив контроль над цією територією.
- Режим припинення вогню між Вірменією і самопроголошеною Нагірно-Карабахською республікою, з одного боку, і Азербайджаном, з іншого боку, був встановлений в травні 1994 року.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред