Кратко:
- Росіяни створили систему керування "зграями" безпілотників
- Така система дає змогу керувати великою кількість дронів за допомогою одного пульта керування
- Окупанти використовують цю систему в Україні для боротьби з РЕБами
У російській окупаційній армії використовують наземні системи управління, які можуть контролювати "зграї" безпілотників.
Про це розповіли аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).
Аналітики зазначили, що у конструкторському бюро "Гермес", який є дочірньою компанією виробника систем боротьби з дронами "Кайсант", 31 січня заявили, що вони розробили наземну систему управління, яка може керувати цілим "роєм" дронів за допомогою одного пульта дистанційного керування.
В ISW зазначили, що російські загарбники використовують таку систему в Україні. З її допомогою вони керують дронами на різних частотах для боротьби з системами радіоелектронної боротьби.
Удари РФ по Україні ракетами і дронами – останні новини
Як повідомляв Главред, у ніч на 1 лютого Україна була під атакою ракет і дронів, прогриміли вибухи. Російські окупанти атакували Україну дронами, також у деяких областях були зафіксовані ракети.
Через атаку у 7 областях України були запроваджені відключення світла. Про це повідомили в Укренерго. Через атаку окупантів ракетами і дронами Укренерго запровадило аварійні відключення у низці областей.
Внаслідок удару РФ по Полтаві був зруйнований під’їзд 5-поверхового будинку – люди під завалами, під'їзд вщент. На місці влучання працювали рятувальники та екстрені служби. Були загиблі і постраждалі.
Також 1 лютого відбулася наймасштабніша атака дронами на Запоріжжя – були пошкоджені багатоповерхівки і заклад освіти. Внаслідок удару дронами були пошкоджені багатоквартирні та приватні будинки, заклад освіти, культурний заклад, автомийка, гаражі та автомобілі.
У неділю, 2 лютого, президент України Володимир Зеленський назвав цифри, скільки ракет і дронів РФ випустила по Україні за тиждень. Президент України закликав світових лідерів змусити Росію зупинити жорстоку агресію.
Читайте також:
- Чи погодиться РФ на пропозицію Китаю зменшити ядерний арсенал: відповідь дипломата
- "Розслаблятися не можна": Білорусь розпочала перевірку боєготовності військ
- У Польщі зробили заяву про переговори між Україною та РФ: чого хоче Дуда
Що таке Інститут вивчення війни (ISW)?
Інститут вивчення війни (англ. Institute for the Study of War, ISW) – американський аналітичний центр, заснований 2007 року військовим істориком Кімберлі Каган. Штаб-квартира розташована у Вашингтоні, округ Колумбія.
Наразі ISW працює як неприбуткова організація. ISW готував звіти про війну в Сирії, війну в Афганістані та війну в Іраку, "зосередившись на військових операціях, ворожих загрозах і політичних тенденціях у різних зонах конфліктів". З лютого 2022 року ISW публікує щоденні звіти про російське вторгнення в Україну, пиши Вікіпедія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред