Міністри закордонних справ країн Північноатлантичного альянсу повинні обговорити питання наслідків зростання впливу Китаю і ролі Пекіна у Азіатсько-тихоокеанському регіоні для безпеки колективного блоку. Приводом для побоювання стає розширення військових можливостей КНР.
Як розповів генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю виданню Funke, він планує винести питання посилення впливу Китаю на порядок денний наступної зустрічі глав МЗС країн Альянсу.
"Ми повинні обговорити наслідки підйому Китаю", - сказав він, зазначивши, що Пекін продовжує серйозно інвестувати в розвиток своїх військових можливостей. Йдеться про нову атомну зброю і ракети, які за своїм потенціалом можуть вражати об'єкти на територіях держав Північноатлантичного альянсу.
Планується, що до обговорення впливу КНР також залучать Австралію, Нову Зеландію, Японію, Фінляндію та Швецію.читайте такожУ НАТО рішуче відповіли на збільшення ядерних арсеналів РФ
Втім, у НАТО не розглядають Китай як ворожу державу. Проблема полягає в тому, що Пекін не підтримує розвиток цінностей і принципів демократії.
"Китай не є ворогом. Він пропонує партнерам по НАТО величезні економічні можливості", - підкреслив Столтенберг.
НАТО - Китай новини
- Влітку у НАТО заявляли, що Альянс не розглядає державу як ворога. Однак колективний блок безпеки турбують масштаби впливу Пекіна, які можуть змінити положення сил на світовій політичній арені.
- У липні у Північноатлантичному альянсі звинуватили США і Росію в тому, що Пекін і Москва поширювали неправдиву пропагандистську інформацію про створення коронавірусу з метою нанесення шкоди демократичним інститутами Заходу.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред