Причини поразки Вірменії у війні у Нагірному Карабасі потрібно розглядати комплексно. Єреван програв війну не тільки на полі бою, але і на дипломатичному фронті та на інших важливих напрямках.
Про це заявив вірменський президент Армен Саркісян в інтерв'ю виданню Аравот, коментуючи ситуацію, що склалася для Вірменії за підсумками завершення нагірно-карабахського конфлікту.
За його словами, за всі роки Вірменія не змогла побудувати збройні сили, які могли б скласти конкуренцію Азербайджану і Туреччині. Єреван в нових умовах виявився не готовий до військового протистояння з Баку і Анкарою.
"За ці роки нам не вдалося створити армію, яка могла б протистояти Азербайджану або протистояти члену НАТО Туреччини, що, в принципі, я думаю, було можливо завдяки військовому духу, відданості людей. У нас не було військової техніки, відповідної підготовки, організації", - вважає Саркісян.
Також глава держави стверджує, що Вірменія програла і демографічну війну. У Карабасі не відбувся приріст населення, що позначилося на боєздатності регіону.
"Тоді (у 1994 році) населення Арцаху становило трохи більше 100 тисяч, через 26 років — ті ж 100 тисяч або 130-150 тисяч. Ми програли цю демографічну війну. Думаю, через 26 років у Арцасі могло проживати 500 або 600 тисяч осіб", - вважає Саркісян.читайте такожЧому перемога Азербайджану у Нагірному Карабасі - пастка Туреччини і Росії
Крім того, Саркісян нагадав, що Єреван зазнав поразки і в сфері дипломатії, яку вірменська сторона, на відміну від своїх візаві, розвивала недостатньо інтенсивно.
"Наш дипломатичний корпус повинен був фінансуватися в три-чотири рази краще. Туреччина і Азербайджан нічого не шкодували для того, щоб посилити свою дипломатію", - додав вірменський президент.
Наостанок він піддав критиці засоби масової інформації Вірменії, підкресливши публікацію ними необгрунтованої, нелогічної і конспіративної інформації.
Поразка Вірменії у Нагірному Карабасі
- Вірменія, Азербайджан і Росія підписали 9 листопада угоду про завершення війни у Нагірному Карабасі. Домовленості передбачають виведення вірменських військ і військових формувань анклаву НКР із зони конфлікту в регіоні. Єреван взяв на себе зобов'язання шодо передачі Азербайджану Агдамського, Кельбаджарського і Лачинського районів.
- На новій лінії розмежування у зоні конфлікту і вздовж Лачинського коридору розміщуються російські миротворці.
- Прем'єрміністр Нікол Пашинян, якого мітингувальники у Єревані закликають подати у відставку, заявив, що він був змушений підписати угоду. Інакше 25 тисяч вірменських військовослужбовців опинилися б в оточенні.
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв під час передачі Баку Агдамського району сказав, що у Баку задоволені підсумками війни, яка завершилася перемогою його держави.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред