"Батьківщина має піти на жертви": Пашинян зробив заяву щодо Нагірного Карабаху

12 листопада 2020, 13:00оновлено 12 листопада 2020, 20:25
448
Пашинян пояснив, чому підписав угоду про завершення конфлікту Вірменії та Азербайджану у Нагірному Карабасі.
Пашинян
Рішення щодо Нагірного Карабаху було прийнято для збереження життів вірменських солдатів - Пашинян / Reuters

Вірменія пішла на підписання угоди про закінчення війни у Нагірному Карабасі з метою збереження життів вірменських солдатів. У разі відмови понад 20 тисяч вірменських військових могли опинитися в оточенні.

Про це заявив прем'єрміністр Нікол Пашинян у своєму зверненні до вірменської нації в четвер, 12 листопада, яке транслювалося на його сторінці в соціальній мережі Facebook.

За словами Пашиняна, ситуація, що склалася, свідчила про те, що держава повинна була піти на цей крок заради збереження життів своїх солдатів, які могли опинитися у ворожому оточенні. Саме тому було підписано угоду про припинення військових дій у Карабасі.

"Коли створюється ситуація, коли військовослужбовець більше не може впливати на ситуацію, то не він повинен гинути в ім'я Батьківщини, а Батьківщина повинна йти на жертви в ім'я солдата. З цим розумінням я підписав цей сумнозвісний документ, розуміючи, що ризик особисто моєї загибелі високий, не тільки в політичному, а й фізичному сенсі. Але життя 25 тисяч солдатів було важливіше", - сказав вірменський прем'єр.

Крім того, рішення продиктоване доповідями Генерального штабу, в якому заявляли про необхідність припинення військових дій.читайте також"Ердоган і Алієв не зупиняться": у Росії назвали головну проблему договору щодо Карабаху

"У разі втрати Степанкерта впали б Аскеран і Мартакерт. У цьому випадку в оточенні опинилися б сім оборонних районів, в блокаді - понад 20 тисяч солдатів і офіцерів, яким загрожували б смерть або полон", - підкреслив Нікол Пашинян.

Конфлікт у Нагірному Карабасі

  • Азербайджан, Вірменія і Росія 9 листопада підписали угоду про завершення військових дій у Нагірному Карабасі. Згідно з домовленостями, Єреван повинен віддати під контроль Баку низку районів у Карабасі і вивести з території свої війська. Азербайджан отримує транспортне сполучення з Нахічеванню. Між Степанакертом і Вірменією також буде створено транспортний коридор. У Нагірний Карабах введені російські миротворці, які будуть розміщені вздовж лінії розмежування і біля Лачинського коридору.
  • За словами президента Азербайджану Ільхама Алієва, вірменські війська повинні бути виведені з Нагірного Карабаху вже до кінця листопада.
  • Глава вірменського уряду Нікол Пашинян назвав підписання договору вимушеним. Угода дозволила Єревану зберегти контроль над територіями, які самопроголошена республіка могла втратити в результаті бойових дій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти