Про передачу винищувачів Україні польський лідер Анджей Дуда сказав під час пресконференції з чеським президентом Петром Павелом у четвер, 16 березня, повідомляє видання Rzeczpospolita.
За словами Дуди, таке рішення прийняли на рівні державних органів.
Як каже польський лідер, в запасі у Варшави "десяток цих МіГів" — їх отримали ще на початку 1990-х від армії Німецької Демократичної Республіки.
Про те, скільки саме Польща планує передати ЗСУ таких винищувачів, президент країни не став казати.
"Чотири літаки ми передаємо Україні в повному робочому стані протягом наступних кількох днів. Решту літаків обслуговують, готують. Їх місце займуть нові літаки FA-50 з Південної Кореї, перші з яких очікуємо до кінця року. А потім ескадрильї літаків F-35", – заявив Дуда.
Передача Україні винищувачів МіГ-29
На початку березня президент Польщі Анджей Дуда заявив, що його країна вже сьогодні готова передати Україні всі винищувачі МіГ-29, які знаходяться в робочому стані і стоять на озброєнні Повітряних сил країни. Президент Польщі зазначив, що ЗСУ зможуть їх використовувати, тому що в України зараз є пілоти, які вміють керувати цими літаками. Дуда висловив упевненість, що в майбутньому Україні потрібно буде поставити F-16.
Міністр оборони Словаччини Ярослав Надь заявив, що Словаччина готова передати Україні 10 з 11 своїх літаків МіГ-29 радянського виробництва, які були зняті з озброєння торік. Остаточне рішення про передачу літаків Україні очікується протягом декількох днів або тижнів.
Військовий експерт Олег Жданов пояснив, що оскільки винищувачі МіГ-29 в Польщі і Словаччині вже модернізовані під зброю стандартів Північноатлантичного альянсу і оснащені сучасною апаратурою, вони напевно дадуть українським пілотам перевагу в боях з російськими окупантами.
Вас також можуть зацікавити такі новини:
- Сі Цзіньпін їде до Путіна "домовлятися про припинення війни": аналітик назвав мету лідера Китаю
- "У хорошого бійця патрони не закінчуються": Кадиров порадив армії РФ перетерпіти "снарядний голод"
- Україна зібрала понад 600 досьє на росіян, підозрюваних у воєнних злочинах - The Guardian
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред