МЗС Росії викликало на килим українського тимчасового повіреного через тролінг російських дипломатів у Києві. Йому вручена нота протесту.
Напередодні в українській столиці з'явилися плакати, на яких співробітники дипмісії РФ (і одночасно працівники Головного управління Генштабу РФ і ФСБ) нібито "визнають" Крим українським. А на службові автомобілі російських дипломатів невідомі особи наклеїли українські тризуби. Цей тонкий тролінг був приурочений до дати так званого "референдуму в Криму 2014 року".
читайте такожРеакція Кремля на "Кримську платформу" - загроза, до якої слід готуватисяТе, що сталося, російська сторона назвала провокацією, написи "Крим - це Україна" в МЗС РФ обізвали "коментарями образливого характеру", а тризуби на машинах "пошкодженнями службових автомобілів".
Москва вже зажадала ретельно розслідувати розклеювання плакатів.
Новини Криму:
- Експерт пояснив, як Туреччина може допомогти Україні повернути Крим. Київ повинен не боятися говорити "стоп", коли дії Анкари почнуть суперечити інтересам України.
- Президент України Володимир Зеленський 26 лютого підписав указ, що передбачає запуск процесу звільнення Криму. Також він доручив Кабміну розробити заходи, спрямовані на запуск Кримської платформи.
- Саміт в рамках Кримської платформи повинен пройти 23 серпня в Києві. За словами заступника голови МЗС Еміне Джепарової, за результатами переговорів повинна бути підписана Кримська хартія, в якій зафіксують проблемні моменти з питань півострова.
- Президент Володимир Зеленський зробив заяву про повернення Криму та фейковий референдум. Сім років тому Росія влаштувала фейковий референдум в Криму, заявив президент України, і розповів про кроки, які робить Україна, щоб повернути своє.
- У Кремлі голосно висловилися про новий референдум щодо Криму. Пєсков нагадав, що Крим у складі України мав особливий статус, який чітко був прописаний в українській Конституції, і сказав, що "референдум" - законний.
Анексія Криму
У березні 2014 року в Криму під дулами російських військових пройшов так званий "референдум" про статус півострова, більшість жителів нібито висловилися за приєднання до РФ. Пізніше Росія анексувала Крим. В Україні влада визнала 20 лютого 2014 року датою початку захоплення півострова.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред