У середу, 21 жовтня, держсекретар Сполучених Штатів Майк Помпео заявив, що Росія погодилася на заморозку свого ядерного арсеналу і зазначив, що Вашингтон буде вважати продовження Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь з Москвою історичним.
"Росія дала принципову згоду заморозити всі свої ядерні боєголовки, ми дуже раді цьому", - заявив Помпео, повідомляє ТАСС.
Очільник американського зовнішньополітичного відомства додав, що "продовження цієї угоди було б історичним".
Крім того, Помпео зазначив, що договір СНО-3 в нинішньому вигляді дуже нерівномірно обмежує американський і російський ядерні арсенали.
"Ця угода обмежує 92% американського арсеналу", - сказав він на пресконференції, повідомляє Інтерфакс. Водночас за його словами, договір охоплює "тільки 45% російського ядерного арсеналу".
Держсекретар нагадав, що президент США Дональд Трамп "дав ясно зрозуміти, що СНО-3 не є хорошою угодою для США і їх союзників".
Ядерна угода між Росією і США - що важливо знати:
СНО-III (договір між Російською Федерацією і Штатами про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь, у тому числі ядерних озброєнь – ред.) був підписаний між президентами Бараком Обамою і Дмитром Медведєвим, але сьогодні Вашингтон вважає його застарілим і не відповідає американським інтересам.
Адміністрація Трампа наполягає на його заміні довгостроковим пактом про контроль над озброєннями, під яким, крім США і Росії, повинен поставити підпис Пекін.
Термін дії нинішнього пакту закінчується в лютому 2021 року. Якщо адміністрація Трампа відмовиться від його продовження, то вперше за десятиліття жодних ядерних обмежень у США і Росії не буде - принаймні на папері.
Ядерна угода США і Росії - про що йшлося раніше:
- 19 жовтня в Кремлі висловили надію, що контакти з США будуть продовжені попри відмову Білого дому продовжити на рік Договір про стратегічні наступальні озброєння (ДСНО) без додаткових умов, як запропонував Володимир Путін.
- 17 Жовтня Вашингтон відкинув пропозицію глави Кремля Володимира Путіна продовжити договір, термін якого закінчується в лютому 2021 року, не менш ніж на рік.
- 16 жовтня президент РФ Володимир Путін запропонував продовжити договір з США щодо скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3) без жодних умов ‒ терміном не менш ніж на один рік.
- 12 жовтня видання Axios з посиланням на джерело повідомило, що президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп планує підписати угоду зі стратегічних наступальних озброєнь (СНО) з Росією в останні дні перед президентськими виборами в США, які пройдуть 3 листопада.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред