Перекидання "Орешника" і ядерки в Білорусь: засновник "Гаюна" розкрив задум РФ

26 січня 2025, 02:30
809
Антон Мотолько прокоментував інформацію про розміщення російської балістичної ракети "Орешник" в Білорусі.
Перекидання 'Орешника' і ядерки в Білорусь: засновник 'Гаюна' розкрив задум РФ
/ Колаж: Главред, фото: kremlin.ru, скріншот

Засновник проєкту "Білоруський Гаюн", активіст Антон Мотолько заявив про те, що розміщення російської балістичної ракети "Орешник" в Білорусі не несе ніякої військової доцільності.

"Про "Орешник" багато розмов, мало діла. Розміщення "Орешника" в Білорусі не несе ніякої військової доцільності", - підкреслив він в інтерв'ю РБК-Україна.

Активіст при цьому вважає "фантазіями" заяви диктатора Олександра Лукашенка, який нібито попросив у росіян розмістити "Орешник" в Білорусі.

відео дня

"Єдине, ми припускаємо, що "Орешник" розміщена на шасі білоруського МЗКТ (Мінського заводу колісних тягачів, - ред.), який під санкціями всіх країн світу, мені вже здається. Тут Лукашенко теж взаємодіє з Кремлем щодо військово-промислового виробництва", - пояснив він.

Перекидання 'Орешника' і ядерки в Білорусь: засновник 'Гаюна' розкрив задум РФ
/ Главред

Співрозмовник також зазначив, що поки що в нього немає жодного підтвердження того, що російська ядерна зброя перебуває на території Білорусі.

"Ми можемо припустити, що вона могла ввозитися і вивозитися на півночі Вітебської області, буквально на краю кордону з Росією, але це теж не підтверджена версія", - пояснив він.

Мотолько додав, що поки що немає ні точного підготовленого місця зберігання для ядерної зброї, ні спецзв'язку, який можна ідентифікувати, ні російських військових, спецохорони, яка б мала там перебувати.

Раніше головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що Україна працює над створенням власної системи протиповітряної оборони. Також ведеться робота зі створення ракетної системи, яка могла б стати стримувальним фактором проти застосування ракет "Орешник" Росією.

Як повідомляв Главред, раніше в ГУР оцінили, чи вдарить РФ "Орешником". Росія використовувала всі доступні види зброї проти України, але може застосувати і нові, зазначив Андрій Черняк.

Нагадаємо, російська балістична ракета середньої дальності під кодовою назвою "Орешник", найімовірніше, є варіантом балістичної ракети РС-26 "Рубеж", заявили в британській розвідці.

Інші новини за темою:

Що відомо про ракетний комплекс "Кедр"?

На початку 2021 року російські пропагандисти писали про те, що російський ВПК почав проектування "стратегічного комплексу нового покоління", який отримав позначення "Кедр". Період початку дослідно-конструкторських робіт вказувався на 2023-2024 роки.

Також пропагандисти РФ повідомляли, що цей комплекс нібито створюється на заміну МБР "Ярс" та буде ракетою нового покоління, яка матиме більшу мобільність та меншу вразливість.

До удару по Дніпру 21 листопада 2024 року росіяни уже двічі проводили випробувальні пуски "Кедра" – у жовтні 2023 та квітні 2024 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти