
Важливо:
- Думка Меланії Трамп має вагу в питаннях, що стосуються війни в Україні
- Меланія активно включилася у вивчення зовнішньополітичних питань
Одним із несподівано впливових прихильників України в оточенні Дональда Трампа виявилася його дружина, Меланія Трамп.
Незважаючи на те, що вона обіймає лише формальний пост першої леді, її думка, як з'ясовується, має вагу в питаннях, що стосуються війни в Україні, пише The Times.
Зазначається, що саме Меланія нагадувала Трампу про наслідки російських ударів по українських містах - руйнування і загибель мирних жителів.
"Я повертаюся додому і кажу: "Я сьогодні говорив із Володимиром (Путіним), чудова в нас була розмова". А вона відповідає: "Так? А між іншим, щойно розбомбили ще одне місто"", - розповів Трамп журналістам у понеділок під час виступу в Овальному кабінеті.
Видання нагадує про походження Меланії - вона родом зі Словенії, колишньої частини Югославії - що пояснює її чутливість до агресивної політики Москви. Цей особистий досвід, ймовірно, і сформував її стійку позицію на підтримку України.
Мері Джордан, авторка біографії Меланії, пояснює: "Це не дивно. Вона виросла в країні, яка не любить Росію. У неї більше розуміння того, що відбувається, ніж у деяких офіційних осіб з оточення президента".
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року, коли Дональд Трамп назвав Путіна "генієм", Меланія, на відміну від нього, засудила насильство проти мирних жителів і публічно закликала надавати допомогу через Червоний Хрест. У соцмережах вона тоді написала: "Мої думки і молитви - з народом України".
Підкреслюється, що Меланія активно включилася в підготовку до дипломатичних заходів і почала вивчати зовнішньополітичні питання. Хоча вона традиційно уникає публічних політичних заяв, її думка, за словами спостерігачів, має реальну вагу в ухваленні рішень.
Як зауважує Джордан: "Трамп особливо прислухається до тих, хто близький до нього особисто. А якщо в людини таке ж прізвище, як у нього - тим більше".
Попри відсутність офіційної ролі у формуванні зовнішньої політики, вплив Меланії може виявитися більш значним, ніж аналітичні прогнози. І якщо Україна продовжує отримувати підтримку з боку команди Трампа, то частково це може бути заслугою саме Меланії.
Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що готується відправка 17 систем Patriot в Україну. Про це американський лідер заявив під час пресконференції з генсеком НАТО Марком Рютте.
Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський повідомив про те, що провів "дуже хорошу розмову" з Трампом. За його словами, Трамп поділився інформацією про свою нещодавню зустріч з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте.
Як повідомляв Главред, США планують продати союзникам по НАТО озброєння на $10 млрд у рамках механізму постачання зброї Україні. За словами президента Дональда Трампа, йдеться про найсучаснішу американську техніку, яку згодом отримає Україна.
Читайте також:
- Путін погрожує великим наступом протягом 60 днів: у Зеленського відреагували
- Мобілізацію та воєнний стан хочуть продовжити: Зеленський подав важливий документ
- В Україні буде новий прем'єр-міністр - кому Зеленський запропонував посаду
Про джерело: The Times
The Times - впливова щоденна британська газета, одна з найстаріших у світі. Заснована у 1785 році Джоном Волтером. Власником газети є корпорація News Corporation на чолі з Рупертом Мердоком. Історично вважається консервативною газетою, однак у 2001 та 2005 роках підтримала Лейбористську партію під час виборів. Від часу заснування, протягом 219 років друкувалася у широкому форматі, але у 2004 році перейшла на компактний формат з наміром поширити свій вплив на молодшу аудиторію, пише Вікіпедія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред