США розпочали додаткову підготовку українських бійців на американських військових об'єктах у Німеччині. Навчають їх користуванню радарними системи і бронетехнікою, пише CNN.
"Ці зусилля ґрунтуються на початковій артилерійській підготовці, яку українські війська вже пройшли в інших місцях, а також включають підготовку по радарним системам і бронетехніці, про яку нещодавно було оголошено в рамках пакетів допомоги у сфері безпеки", - заявив прессекретар Пентагону Джон Кірбі.
За словами Кірбі, Німеччина є однією з трьох місць, які США використовують для навчання українських військових за межами України. Інші ж країни він не став розкривати.
Також він зазначив, що навчання проводить Національна гвардія Флориди.
"Нещодавнє возз'єднання цих військовослужбовців Національної гвардії Флориди з їхніми українськими колегами, як нам сказали, було емоційною зустріччю, враховуючи ті міцні зв'язки, які утворилися, коли вони жили і працювали разом до тимчасового розставання в лютому", - додав Кірбі.
Військова допомога Україні від інших держав
Нагадаємо, в Україну зі США прибула перша партія військової допомоги з нового пакету. Всього в рамках цього пакету наша держава отримає американської допомоги на 800 мільйонів доларів. У списку того, що буде поставлено – 11 вертольотів Мі-17, 18 155-мм гармат Howitzer і 300 дронів Switchblade.
Зазначалося, що США передадуть Україні 11 вертольотів Мі-17, які збиралися відправити до Афганістану.
Президент Євроради Шарль Мішель зізнався в тому, що Євросоюз погодився закуповувати важка зброя для безкоштовної передачі Україні.
Однак нещодавно стало відомо, що Міноборони Німеччини за наполяганням канцлера Олафа Шольца виключило все важке озброєння, яке просив Київ для боротьби з агресією РФ. За даними ЗМІ, нерішучість Шольца може коштувати йому посади.
Читайте також:
- Війська Росії в Донецькій області стратили українців, які намагалися здатися в полон-США
- "Введення військ" Польщі за погодженням з США: в РФ склали фейк про "розділ України"
- У США підтримали ленд-ліз для України: що очікувати
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред