З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну на сайті Офісу президента зареєстрували багато петицій про зняття обмежень щодо виїзду чоловіків за кордон, дві з них набрали понад 27 тисяч голосів і отримали відповідь Володимира Зеленського.
Як повідомив народний депутат, член Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський під час брифінгу, найбільш обговорюваною категорією чоловіків, яким розглядають у Раді можливість виїзду за кордон під час воєнного стану є моряки. Це пояснюють можливістю позитивно вплинути на економіку країни.
"Найбільш відома категорія осіб, яких пропонують відпускати за кордон - це моряки, які виконують свої завдання або працевлаштовуються на іноземних торгових судах", - сказав Веніславський.
За його словами, головною мотивацією тих, хто є прихильниками лібералізації або дозволу виїзду цієї категорії є те, що моряки можуть заробляти на суднах гроші, які потім будуть надходити в Україну.
"Але це питання дуже складне і неоднозначне. Серед народних депутатів немає єдності в розумінні того, чи варто лібералізувати можливість виїзду за кордон", - підсумував Веніславський.
Воєнний стан в Україні
Верховна Рада запровадила в Україні воєнний стан 24 лютого, в перший день масштабного російського вторгнення. Ініціативу президента країни Володимира Зеленського підтримали 300 нардепів.
15 березня Рада продовжила воєнний стан в країні ще на 30 днів - до 25 квітня.
У травні президент України Володимир Зеленський направив до парламенту указ про продовження термінів воєнного стану в Україні ще на три місяці.
Читайте також:
- Заборона на виїзд військовозобов'язаних: у Раді анонсували скасування і назвали терміни
- В Україні з 1 жовтня жінкам можуть заборонити виїзд за кордон: хто потрапив до списку
- Виїзд за кордон військовозобов'язаних 2022: кому можуть дозволити виїхати з України
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред