США і Німеччина ведуть перемовини щодо реалізації проекту Північний потік-2 і санкцій. Однак ситуація з російським енергетичним проектом знаходиться на останній стадії, тому що впровадження обмежень підтримав американський Конгрес. Україна не має наміру змінювати свою безпеку і територіальну цілісність на гроші, сказала віцепрем'єрка-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина в інтерв'ю виданню Укрінформ.
Зокрема, коментуючи публікацію в німецькій газеті Handelsblatt про те, що уряд ФРН нібито пропонує адміністрації Байдена підтримати інвестиціями Україну в обмін на можливість завершення будівництва СП-2, вона сказала, що вже ознайомилася з цією інформацією. Берлін і Вашингтон проводять перемовини щодо газопроводу, проте Конгрес вже проголосував за обмеження проти проекту. Питання незабаром буде вирішено.
"Я теж ознайомилася з цією інформацією... Ми знаємо, що ведуться перемовини між Німеччиною і США щодо реалізації проекту газопроводу і санкцій. Хочу нагадати, що ці санкції вже проголосовані Конгресом Сполучених Штатів, отже, це питання вже на завершальній стадії", - сказала Стефанишина.читайте такожЗМІ: Байден хоче, але не може вдарити санкціями по Північному потоку-2
Також вона додала, що Україна в будь-якому випадку не погодиться з такою угодою. Проект Північний потік-2 може завдати шкоди не тільки енергетичній політиці, але і призведе до посилення агресії Москви щодо Києва.
"Що стосується України, то у нас дуже просте розуміння ситуації: безпека, територіальна цілісність України не вимірюються мільйонами доларів або євро. І ми розуміємо, що запуск цього проекту, безумовно, відкриває РФ двері для повноцінної агресії на нашу територію і створює сприятливі умови для підриву іміджу України як надійного енергетичного партнера. Ми вважаємо це частиною великої гібридної війни РФ", - підкреслила Ольга Стефанишина.
Україна і проект Північний потік-2
- Російський енергетичний проект Північний потік-2 будується в обхід України з 2018 року. Прокладання газопроводу проходить дном Балтійського моря з Росії до Німеччини.
- Як вважає радниця глави Нафтогазу Лана Зеркаль, запуск СП-2 може призвести до того, що транзитний статус України буде поставлено під серйозний удар. Тому Київ підтримує санкції проти газопроводу і сподівається, що проект вдасться зупинити зусиллями США.
- Німецький журналіст Райнхард Фезер вважає, що Росія після початку роботи Північного потоку-2 отримає незалежність від українського транзиту і може піти в нову атаку на Україну.
- Німецький дипломат Вольфганг Ішингер раніше заявляв, що СП-2 може запрацювати в тому випадку, якщо газопровід запустять в інтересах Заходу. Наприклад, Росія може дати доступ ЄС до газопроводу а також піти на низку поступок, в тому числі і щодо військового конфлікту з Україною.
- Прем'єрміністр України Денис Шмигаль 20 березня сказав, що Євросоюзу не потрібен Північний потік-2, тому що Брюсселю набагато вигідніше співпрацювати з українською ГТС.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред