Відмова Німеччини виключити Північний потік-2 з газової директиви може змусити Газпром провести реорганізацію корпорації і вдарить по монопольному становищу російської корпорації. Однак якщо газопровід таки добудують і він запрацює, то транзитні перспективи України приречені на провал. Про це розповіла радник голови Нафтогазу Лана Зеркаль.
За її словами, рішення німецького регулятора може призвести до того, що Газпром, швидше за все, буде шукати шляхи, щоб адаптуватися до нового європейського законодавства, яке забороняє одній компанії бути одночасно постачальником і транзитером блакитного палива. Крім того, російська компанія змушена буде віддати 50% трубопроводу іншим компаніям і не зможе використовувати шляхопровід на повну потужність.
"Одна компанія може використовувати не більше ніж 50% потужностей трубопроводу. До решти 50% власник повинен надати вільний доступ іншим компаніям. Що складно уявити, оскільки "вхід в трубу" є лише на території РФ. Отже, у такому випадку, навіть якщо проект буде завершено, Росія зможе використовувати його проектні транзитні потужності (55 млрд куб. м на рік) тільки на половину", - пише Зеркаль на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.
Втім, як стверджує Зеркаль, якщо Північний потік-2 запустять в експлуатацію, це суттєво зашкодить транзитному статусу України. Зараз завершення будівництва цілком і повністю залежить від позиції США.
"Збереження транзитної ролі України все ще під питанням. Якщо трубопровід буде добудовано, наш транзит з високою ймовірністю буде дорівнювати нулю. Саме тому, санкції США мають зараз вирішальне значення для блокування будівництва. Як відомо, російський трубоукладчик "Академік Черський" вже зайшов у німецький порт Мукран, де знаходиться логістичний центр Nord Stream 2 AG та зберігаються матеріали для завершення будівництва. Наші американські партнери запевняють, що Газпрому не вдасться задіяти свій флот без ризику для всієї компанії та її акціонерів потрапити під жорсткі санкції США", - підкреслила Зеркаль.
Раніше стало відомо, що Газпром зазнав рекордни в історії збитків – компанія втратила більше 4 мільярдів доларів тільки за перший квартал 2020 року.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред