Європа чинить тиск на Німеччину з метою зупинки будівництва газопроводу Північний потік-2, однак Берлін такий сценарій не влаштовує. Існує варіант, за якого завершення проекту буде залежати від питання допуску Євросоюзу до управління трубою і поведінки Москви. Однак для цього потрібно піти на реалізацію низки дій, розповів у своїй статті для Spiegel голова Мюнхенської конференції, німецький дипломат Вольфганг Ішингер.
За його словами, зупинка СП-2 призведе до серйозних судових процесів і завдасть багатомільярдних збитків Газпрому. На дні Балтійського моря залишиться так і не добудований газопровід. Є не найвигідніший, але можливий сценарій добудови трубопроводу, який можна реалізувати за низки умов.
Що пропонує дипломат
Берлін повинен створити механізм, що передбачає екстрену зупинку діяльності СП-2, причому Євросоюз повинен отримати доступ до трубопроводу.
ФРН може запропонувати ЄС і США підписати Євроатлантичний енергетичний договір, в основі якого – перехід до відновлюваних джерел енергії, зміцнення газового ринку Європи та підтримка економічного розвитку України. До такого договору могли б залучити і Росію.
Німеччина може запропонувати запуск СП-2 за умови виконання Москвою політичних вимог: врегулювання російсько-українського конфлікту і вирішення питання у справі Навального.читайте такожУ ЄС списали в утиль Північний потік-2 і назвали умову блокади газопроводу
Ішингер підкреслив, що за будь-якого розвитку подій Німеччина повинна з цих питань консультуватися з ЄС, США та Східною Європою. Потрібно зробити так, щоб ця ситуація стала вигідною для Берліна.
Північний потік-2 новини
- Після 1 січня 2021 року, коли у США з'явилася можливість застосування санкцій проти компаній, які надають Північному потоку-2 страхові та сертифікаційні послуги, у Росії виникли нові проблеми з добудовою газопроводу.
- У Байдена заявили, що санкції до компаній будуть застосовані після того, як Вашингтон зафіксує добудову або сертифікацію СП-2.
- Компанія Nord Stream AG 6 лютого заявила про початок добудови ділянки СП-2 у Данії. Трубопрокладання почало судно Фортуна, яке раніше потрапило під санкції США. Роботи припинялися через негоду, проте 15 лютого вони були продовжені.
- 23 лютого стало відомо про те, що як мінімум 18 компаній вийшли з проекту Північний потік-2 через ризик потрапити під санкції США. Серед них німецька страхова компанія Munich Re.
- 24 лютого велика нафтогазова компанія Wintershall Dea, яка вклала в будівництво СП-2 близько 730 мільйонів євро, відмовилася від подальшого фінансування газопроводу.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред