Українська газотранспортна система може організувати постачання газу до Європи з Росії обсягом до 140 млрд. куб. м, тоді як пропускна здатність Північного потоку-2 становить 55,8 млрд. куб. м на рік. Причому постачання палива через Україну вигідні з точки зору логістики і ціни, а Київ завжди був надійним транзитером газу, розповів в інтерв'ю німецькому виданню Bild прем'єрміністр Денис Шмигаль.
За його словами, Європі не потрібен газопровід Північний потік-2, тому що пропускна здатність української ГТС практично в три рази вище, ніж у російського трубопроводу. Газотранспортна система України може постачати 140 мільярдів кубометрів газу з Росії, а СП-2 тільки 55,8 млрд. куб. м.
Крім того, Шмигаль вказав, що український транзит передбачає найкоротший шлях постачань російського газу до Європу і низьку ціну, а Україна завжди виконувала свої зобов'язання.читайте такожПутін пояснив, чому блокада добудови Північного потоку-2 пов'язана з Україною
"Українська ГТС готова транспортувати понад 140 млрд кубометрів газу на рік, у 2020 році в бік Європи пішло всього 55,8 млрд кубів російського газу. Це найкоротший транзитний шлях блакитного палива до Європи. Відповідно - це найнижча ціна за транзит. Крім того, Україна завжди була надійним транзитером", - сказав глава уряду.
При цьому прем'єр попередив про те, що якщо газопровід СП-2 все ж таки введуть до експлуатації, то це завдасть удару по енергетичній безпеці Європи і посприяє фінансуванню російської агресії в Україні.
"Запуск "Північного потоку-2", якщо до цього все ж дійде, означатиме для нас не тільки недоотримання кількох мільярдів євро річного доходу. Це порушує енергетичну безпеку ЄС в першу чергу і створює економічні передумови для продовження фінансування агресивних дій російської влади щодо Україні вцілоиу",-додав Шмигаль, підкресливши, що через це Київ підтримує санкції проти СП-2.читайте такожУ ЄС списали в утиль Північний потік-2 і назвали умову блокади газопроводу
Україна і питання будівництва Північного потоку-2
- Північний потік-2 будується в обхід України з 2018 року. Прокладання трубопроводу проходить дном Балтійського моря з РФ до Німеччини. Вартість проекту оцінюється в 9,5 мільярдів євро.
- Радниця голови НАК Нафтогаз Лана Зеркаль заявляла про те, що якщо СП-2 буде введено до експлуатації, транзит газу через Україну буде поставлено під удар. У Києві сподіваються, що американські санкції зупинять будівництво російського газопроводу.
- Німецький журналіст Райнхард Фезер зазначав, що Росія у разі запуску Північного потоку-2 втратить залежність від українського транзиту. Внаслідок цього Москва може піти на нову дестабілізацію ситуації в Україні.
- Глава Мюнхенської конференції, німецький дипломат Вольфганг Ішингер стверджував, що Північний потік-2 добудують і введуть до експлуатацію в тому випадку, якщо Росія вирішить питання з врегулюванням війни на Донбасі і звільнить Навального.
- 18 березня німецькі ЗМІ повідомили, що Німеччина планує залучити інвестиції своїх компаній в Україну, щоб отримати можливість добудувати і запустити Північний потік-2. Таким чином, у Берліні можуть запропонувати Україні компенсувати втрати через зміну ситуації з транзитом газу.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред