Через рік після повномасштабного російського вторгнення в Україну між Вашингтоном і Києвом зростають закулісні розбіжності з приводу цілей війни й щодо того, як і коли закінчиться конфлікт.
Як пишуть журналісти видання Politico, посилаючись на неназваних чиновників в Білому домі, в Адміністрації президента Джо Байдена нібито з'явилися розбіжності з офіційним Києвом з низки питань, які стосуються перспектив ведення війни та нових поставок озброєння. Подібні невідповідності виникли на фоні багатомісячних запеклих боїв за Бахмут у Донецькій області та диверсії на газових магістралях першого та другого Північних потоків.
Автори статті також посилаються на публічні заяви офіційних осіб США.
"Я, звичайно, не хочу скидати з рахунків величезну роботу, яку виконали українські солдати для захисту Бахмута, але думаю, що це місто має більш символічне, ніж стратегічне і оперативне значення", — нагадують слова міністра оборони Ллойда Остіна співрозмовники видання.
Самі Штати здебільшого побоюються, що саме бахмутський напрямок виснажить ресурси Збройних сил України, які слід накопичувати перед масштабним контрнаступом. Через це в кулуарах Білого дому тривають дискусії про забезпечення Києва далекобійною зброєю, зокрема, ракетами ATACMS.
"Адміністрація не надала ці ракети великої дальності, тому що у власному арсеналі Америки їх мало. Є також побоювання, що Україна може завдати удару по далеких цілях Росії, що може призвести до ескалації війни", – йдеться у статті.
І, нарешті, вибухи на газопроводах "Північні потоки", за версією американської розвідки, могли стати наслідком кропіткої роботи "проукраїнських груп", що б цей термін не означав. Сам Байден не бачить в таких резонансних диверсіях українського сліду, але дискусії з цього приводу в його команді не припиняються.
Ситуація в Бахмуті
Російські окупанти намагаються захопити Бахмут у Донецькій області й кидають туди свої основні сили. Їм навіть вдалося захопити деякі території, розповів перший заступник командувача Української добровольчої армії, командир загону "Південь" УДА у складі 28-ї ОМБр полковник Сергій Ільницький ("Сокіл").
Він зазначив, що в Бахмуті досі залишається загроза оточення міста, адже воно вже оточене наполовину. Полковник переконаний, що Україні необхідно продовжувати стримувати оборону і знищувати ворога в Бахмуті.
Раніше в ході засідання Ставки верховного Головнокомандувача розглянули питання про ймовірний вихід українських військових з Бахмута. Військове керівництво країни переконане, що Україні слід продовжувати оборону і посилювати позиції захисників, щоби ворог не зміг "взяти" місто.
Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк підкреслив, що сили оборони України поки не виходять з Бахмута. Російські окупанти підірвали міст, по якому йшло належне забезпечення ЗСУ, але існують й інші маршрути. У місті тривають інтенсивні вуличні бойові дії.
Інші новини:
- "Може повторитися доля Дебальцевого": командир ЗСУ про складну ситуацію в Бахмуті
- "Вагнерівців" знищують "пачками": полковник ЗСУ розповів про бої за Бахмут
- 1100 "двохсотих" і 10 спалених складів: Зеленський розповів про шалені втрати РФ під Бахмутом
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред