Керівництво Міністерства енергетики спільно з Національною комісією, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), та учасниками енергетичного ринку опрацьовує варіанти підвищення тарифів на електроенергію вже з 1 серпня нинішнього року. Про це повідомляється у відповіді міністерства на запит УНІАН.
Таким чином, відомство найближчим часом представить нову модель спеціальних зобов'язань на ринку електричної енергії (ПСО), яким, в тому числі, регулюються тарифи для населення.
"Щодо моделі спеціальних обов'язків на ринку електричної енергії і відповідно тарифів на електричну енергію повідомляємо, що в даний час питання опрацьовується спільно з НКРЕКП і учасниками ринку", − заявили представники відомства.
При цьому в пресслужбі Міненерго не уточнила, які саме варіанти тарифних змін будуть запропоновані.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що 28 грудня минулого року український Кабінет Міністрів скасував пільговий тариф на світло в розмірі 90 копійок / кіловат-годину на перші 100 кіловат-годину для побутових споживачів.
Як заявляв в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко, з 1 січня 2021 року весь обсяг спожитої електроенергії побутові споживачі будуть оплачувати за єдиним тарифом - 1,68 грн за кіловат-годину.
Пізніше Рада схвалила у другому повторному читанні законопроект №2458. Закон передбачає введення абонплати на всі комунальні послуги, крім електроенергії. Зокрема, абонплата на воду та опалення складе близько 32,19 грн, на сміття – в межах 15,2 грн.
Далі, керівник Нацкомісії з енергетики Валерій Тарасюк заявив про те, що у влади України немає іншого виходу, окрім як порівнювати поступово тариф на електроенергію для споживачів і промисловості. І вже незабаром має бути прийнято рішення про механізм.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред