Абонплата на все і доступ в житло: в Україні прийняли новий закон про компослуги

3 грудня 2020, 17:00
1161
Тепер українців, у яких немає договорів з комунальними підприємствами – змусять їх укласти.
Тарифи на комунальні послуги Україна буде розраховувати по-новому
Тарифи на комунальні послуги Україна буде розраховувати по-новому / kievvlast.com.ua

Рада схвалила у другому повторному читанні законопроект №2458: його підтримали 240 нардепів. Документ розписує механізм встановлення тарифів на комунальні послуги.

Тепер українців, у яких немає договорів з комунальними підприємствами – змусять їх укласти.

Наскільки зростуть тарифи в Україні в 2021 році

Закон передбачає введення абонплати на всі комунальні послуги, крім електроенергії. Зокрема, абонплата на воду та опалення складе близько 32,19 грн, на сміття – в межах 15,2 грн.

Тарифи на опалення зможуть перераховувати щомісяця.

За оцінками експертів, у середньому за комуналку українці додатково вивернуть із кишень: на абонплату – близько 112 грн, тариф на тепло буде змінюватися разом із ціною на газ.

Інші зміни:

  • вводяться диференційовані тарифи на транспортування і постачання теплової енергії (в залежності від наявності або відсутності індивідуальних і центральних теплових пунктів) – щоб уникнути подвійної компенсації за утримання і обслуговування центральних та індивідуальних теплових пунктів;
  • скасовується вимога щодо формування загальнобудинкових тарифів на послугу з постачання гарячої води - якщо в будинку є індивідуальний тепловий пункт;
  • право достроково розривати відповідні договори - з'явиться у постачальників послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій або керуючих; споживачів про розрив відносин повинні попередити не пізніше, ніж за два місяці до дня розірвання договорів.

Доступ комунальників до квартир

Перший варіант документа передбачав доступ в житло за будь-яке порушення договору. У другому повторному читанні таке право надали виключно представникам газового оператора.

При цьому в законі не прописаний порядок такого доступу та наслідки його ненадання власником (співвласниками): це має встановлювати законодавство.

Тарифи в Україні 2020-2021: останні новини

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти