Зараз основна генерація, яка забезпечує Україну електроенергією – це атомні електростанції. Атомна генерація становить близько 50-60 відсотків від усього виробництва електроенергії.
Якщо країна-агресорка Росія наважиться завдавати ударів, щоб перервати передачу електроенергії з атомних електростанцій в енергосистему нашої держави, то це може стати величезною проблемою. Про це сказав керівник програми "Енергетика" Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп в інтерв’ю Главреду.
"Втрата атомної генерації – це дуже неприємний сценарій, який я навіть не хочу озвучувати. Але це буде величезною проблемою. Споживання взимку суттєво виросте, в нас будуть дефіцити. Власне виробництво буде покривати їх не повністю. А уявіть, якщо від цього власного виробництва ще й забрати половину генерації", – зазначив він.
відео дня
Експерт водночас звернув увагу, що окупанти найімовірніше битимуть не по самих АЕС, а по трансформаторах і підстанціях, які з'єднують атомні електростанції з енергосистемою. Тому, за його словами, варто ретельно захищати ці об’єкти. Використання ППО та інших засобів захисту для цих розподільчих пристроїв є можливим варіантом покращення цього сценарію.
"Росіяни не будуть бити безпосередньо по блоках – вони будуть вибивати саме розподільчі пристрої, намагаючись тим самим паралельно зумовити блекаут", – зазначив Прокіп.
Хто такий Андріан Прокіп
Андріан Прoкіп – керівник програми "Енергетика" Українського інституту майбутнього.
Доктор економічних наук, старший науковий співробітник Інституту Кеннана (Вашингтон, США), займається проблемами енергетичної політики та енергетичної безпеки.
Постійно публікує авторські тексти в Україні, Європі та США, відстежуючи зміни в енергетичному секторі України та загальні зміни в країні, оцінюючи енергетичну політику, аналізуючи європейські енергетичні ринки, вплив санкцій на енергетичний сектор Росії, перспективи змін в енергосекторі Європи та світу. Автор та співавтор кількох монографій, виданих як в Україні, так і за кордоном, в тому числі і в США.
Відключення світла в Україні – останні новини
Раніше повідомлялося, що українців попереджають про відключення АЕС. Експерт з енергетики Сергій Дяченко розповів, що в разі відключення АЕС від енергосистеми доведеться переходити на аварійні відключення світла.
Також раніше в доповіді ООН розповіли, якою буде зима в Україні. В доповіді ООН йдеться, що у зимовий період мільйони українців можуть залишитись без тепла, відключення світла триватимуть від 4 до 18 годин на день.
За словами керівника програми "Енергетика" Українського інституту майбутнього Андріана Прокіпа, взимку в Україні світла може не бути по 18 годин, якщо температура повітря опуститься нижче -10 градусів.
Читайте також:
- "Світла може не бути по 18 годин": експерт описав плачевний сценарій на зиму
- Україна може почати контрнаступ у 2025 році, але є дві умови – WP
- Відмова від санкцій та припинення боїв: Китай пояснив, як хоче закінчити війну в Україні
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред