Данілов пояснив "важливу і принципову річ" у законі про мобілізацію

8 лютого 2024, 08:35
603
Секретар РНБО Олексій Данілов назвав важливу і фундаментальну річ щодо надважливого проєкту про мобілізацію, який розглядає в Раді.
Данилов, мобілізація
Мобілізація має бути справедливою - Олексій Данілов / колаж Главрел, фото УНІАН

Неприпустима ситуація, за якої одні люди захищають країну від ворожої навали, а інші - спостерігають осторонь. Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі телемарафону.

Як каже чиновник, новий мобілізаційний законопроєкт передбачає "важливу і фундаментальну річ" - мобілізація має бути справедливою.

"Принципово важлива річ, яка є фундаментальною: закон про мобілізацію, який маємо ухвалити, він має бути про справедливість. Мобілізація має бути справедливою. Не може бути так, що одні захищають країну, а інші спостерігають з-за рогу, чим усе це закінчиться. Це про справедливість", - сказав секретар РНБО.

відео дня

Щоправда, Данілов не став пояснювати, що має на увазі під справедливістю і кого з українців вона стосуватиметься насамперед.

Посилення мобілізації в Україні

Кабінет міністрів 30 січня передав до Верховної Ради нову версію законопроєкту про мобілізацію. Документ зареєстрували під №10449. У ньому зазначено, що призовний вік за мобілізацією знизиться з 27 до 25 років, і з'являться обмеження на користування банківськими рахунками для тих, хто ухиляється від служби. Також держава має запустити електронний кабінет, у якому фактично будуть електронні повістки.

Громадянин при собі в обов'язковому порядку крім паспорта повинен буде носити військово-обліковий документ. Версія законопроєкту не остаточна, очікуються правки.

Попередній законопроект про мобілізацію в Раді вирішили не розглядати через критику громадськості та правозахисників. Документ повернули Кабміну на доопрацювання.

Заступник голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв раніше заявляв, що законопроєкт про мобілізацію можуть ухвалити в першому читанні, щоб запустити процес, а вже до другого читання прибрати всі спірні моменти.

Вас можуть зацікавити такі матеріали:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти