З 2 жовтня в Україні вступили в силу нові правила бронювання військовозобов'язаних працівників. Підприємства більше не можуть бронювати осіб, які не уточнили свої дані до 16 липня 2024 року, порушили правила військового обліку або перебувають у розшуку. Це уточнення міститься у постанові Кабінету міністрів України № 1125 від 1 жовтня 2024 року.
Згідно з новими вимогами, для включення чоловіків у список кандидатів на бронювання, який формує підприємство чи державна установа, необхідно вказати такі дані: реквізити військово-облікового документа (в електронному чи паперовому вигляді), військово-облікову спеціальність та дату уточнення військово-облікових даних.
Сформований список проходить перевірку через Реєстр військовозобов’язаних для підтвердження наявності особи в ньому. У разі позитивної перевірки, переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на період дії відстрочки відбувається автоматично, якщо військовозобов’язаний:
- перебуває на військовому обліку та має військово-обліковий документ (у паперовій або електронній формі);
- перебуває на персональному військовому обліку у відповідному державному органі, підприємстві, установі;
- відсутній в розшуку, інформація про що є в Реєстрі військовозобов'язаних та базі "Армор", доступній для Нацполіції.
- уточнив дані про своє перебування на військовому обліку.
Що відомо про Кабінет Міністрів України?
Кабінет Міністрів України — Кабінет Міністрів в Україні, колегіальний, вищий орган виконавчої влади України. Кабінет Міністрів України відповідальний перед Президентом України та Верховною Радою України, підконтрольний і підзвітний Верховній Раді України у межах, передбачених Конституцією України, пише Вікіпедія.
Мобілізація в Україні - новини за темою
Нагадаємо, військовозобов'язані, які оновили свої дані в застосунку "Резерв+", через Укрпошту отримають повістки для відвідування ТЦК.
Також Кабмін вніс зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, затверджені постановою від 1 жовтня 2024 року № 1134. Згідно з новими правилами, резервісти та військовозобов’язані з адміністративних центрів повинні з’явитися протягом семи діб з моменту отримання повістки, а з інших населених пунктів – протягом десяти діб. Раніше цей термін становив не менше 14 днів.
Як повідомляв Главред, Міністерство оборони України планує впровадити новий формат повісток з QR-кодами. За словами заступниці міністра оборони з питань цифровізації Катерини Черногоренко, оновлені повістки будуть запроваджені найближчим часом.
Читайте також:
- Відстрочка від мобілізації діятиме тільки до 9 листопада — розʼяснення ТЦК
- Виявляють щодня: у ТЦК розповіли, як знаходять військовозобов'язаних, які не оновили дані
- Без участі ТЦК: Кабмін дав "зелене світло" командирам самим призивати добровольців
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред